Wyjątkowa edycja Mazovia MTB Marathon na Bike Expo w Kielcach

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na przedostatni etap cyklu Mazovia MTB Marathon w tym sezonie. Baza zawodów i start maratonu zlokalizowane będą w wyjątkowym miejscu - na rowerowych targach Kielce Bike - Expo. Najbliższy maraton stanie się także areną finału Pucharu Polski w maratonach MTB XCM!

Międzynarodowe Targi Rowerowe to największe branżowe wydarzenie w Europie
Środkowo – Wschodniej. Z roku na rok wystawa się rozwija i zyskuje na znaczeniu. Podczas tegorocznych targów, które odbędą się od 29 września do 1 października, swoją ofertę zaprezentuje 230 wystawców – 500 marek z 10 krajów świata! Zawodnicy startujący w wyścigu Mazovii wchodzą na teren targów bezpłatnie. Będzie to doskonała okazja żeby zapoznać się z rynkowymi nowościami. Tegoroczna wystawa o powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych odbywać się będzie w 7 halach wystawienniczych. Podczas wydarzenie zaplanowano wiele premier produktowych na sezon 2017 – w tym rowerów i ich wyposażenia, akcesoriów rowerowych czy odzieży sportowej. KIELCE BIKE - EXPO to także mnóstwo interesujących wydarzeń towarzyszących. Po raz kolejny targom towarzyszył będzie II Zlot Rowerów Nietypowych  gdzie zobaczyć będzie można najciekawsze pojazdy z całej Polski.

Dodatkowym elementem podkreślającym wyjątkowość XIV etapu Mazovia MTB Marathon będzie rozgrywany w trakcie zawodów finał Pucharu Polski MTB XCM 2016, podczas którego będziemy świadkami rywalizacji najlepszych zawodników elity oraz amatorów z licencjami cyklosport i masters!

Trasa maratonu na samym początku będzie szybka z podłożem zmiennym. Po 10 km zaczną się lekkie podjazdy. Po rozjeździe dystansu Fit i Mega, na 15 km rozpoczynamy prawdziwe kolarstwo górskie w Paśmie Posłowickim Gór Świętokrzyskich, gdzie wzniesienia z szybkimi technicznymi zjazdami przypominają typowe MTB. Dystans Mega ma 20 kilometrową pętlę, natomiast Giga to już 40 km morderczych interwałów.

Do wyboru zróżnicowane dystanse – Hobby (9 km), dla dorosłych  Fit (30 km) i Mega (48 km), natomiast dla najtwardszych zawodników jest najdłuższa trasa Giga, która liczy aż 70 km!

Dla najmłodszych zawodników zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami i upominki.

Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Podczas zawodów od godziny 13:00 będą tam organizowane konkursy  z nagrodami! Aby wziąć udział w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl Mazovia MTB Marathon.

Podczas zawodów rozegrana zostanie specjalna klasyfikacja mieszkańców Kielc. Wyłonimy najlepszego mieszkańca miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

Współorganizatorem zawodów są VII Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO. Szczegóły dotyczące zawodów na stronie www.mazoviamtb.pl

Program

Sobota, 01.10
• godz. 8.00-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów,
• godz. 11.00 - start dystansu Hobby
• godz. 12.00 - start maratonu na dystansie Fit, Mega i Giga
• godz. 13.00 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 14.30 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 15.30 - dekoracja dystansu Mega i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 16.00 - dekoracja dystansu Giga i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 16.30 - zamkniecie trasy maratonu
• godz. 16.30 - dekoracja finałowa Pucharu Polski

Zawody mini mini+ mazovia

godz. 12.00 - 12.30 – zapisy rowerki biegowe

godz. 12.45 - odprawa techniczna i start dzieci na rowerkach biegowych

godz. 12.30 - 13.00- zapisy rowerki tradycyjne

godz. 13.30 - odprawa techniczna i start dzieci na rowerkach tradycyjnych

godz. 13.00 - 14.30 - wręczanie upominków uczestnikom wyścigu MiniMini+Mazovia

Kategorie

Rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki) - rok urodzenia 2013 i młodsi

kategoria - rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki) - jedno okrążenie

Rowerki tradycyjne (chłopcy i dziewczynki)

4 lata, rok urodzenia 2012 - jedno okrążenie
5 lat, rok urodzenia 2011- dwa okrążenia
6 lat, roku urodzenia 2010- dwa okrążenia
7 lat, rok urodzenia 2009- trzy okrążenia
8 lat, rok urodzenia 2008- trzy okrążenia