Wygrana Michała Ficka w klasyfikacji generalnej Bike Atelier MTB Maraton i start Bogdana Czarnoty!

W ostatnią niedzielę tj. 18 września w Gliwicach odbył się finał maratonów Bike Atelier MTB Maraton. Michał Ficek z drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team był faworytem do wygrania klasyfikacji generalnej całego cyklu. Podczas ostatniej edycji Michał zajął piąte miejsce open, jednocześnie wygrywając klasyfikację generalną.

Rywalizacja na trasie była zacięta – tuż za Fickiem w „generalce” znajdował się Mateusz Zoń, który także posiadał sporą liczbę punków zdobytych dzięki wcześniej wygranym zawodom. Jednak to zawodnik Volkswagena ostatecznie mógł się cieszyć z wgranej w całym cyklu. 

Komentarz Michała Ficka z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB (1. miejsce w Bike Atelier MTB Maraton w klasyfikacji generalnej)

W niedzielę stanąłem na starcie ostatniej tegorocznej edycji cyklu Bike Atelier Maraton w Gliwicach. Płaska i szybka trasa nie do końca mi pasowała, a silna konkurencja na starcie pozwoliła na zajęcie 5. miejsca OPEN oraz trzeciego w kategorii. Na szczęście główny cel na ten wyścig został osiągnięty, a było nim przypieczętowanie zwycięstwa OPEN w klasyfikacji generalnej cyklu! Nie ukrywam, że powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku było dla mnie bardzo ważne i cieszę się, że po raz kolejny ta sztuka mi się udała, gdyż Bike Atelier Maraton to prężnie rozwijający się cykl zawodów MTB na Śląsku i Zagłębiu cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem w południowej Polsce. Do końca sezonu MTB w Polsce pozostało już niewiele czasu, dlatego staram się w jak największym stopniu wykorzystać ostatnie tygodnie przed jesienno-zimowy okresem odpoczynku. W sobotę mimo fatalnych warunków atmosferycznych (zimno i ulewny deszcz) wziąłem udział w wyścigu Bike Celadná w Czechach, w którym wystartował m.in. srebrny medalista w kolarstwie górskim z IO w Rio Jaroslav Kulhavý oraz pozostała czołówka czeskich zawodników MTB. Zmagania ukończyłem na 9. miejscu, jednak z powodu zimna samo dojechanie do mety było dla mnie największym sukcesem.

Natomiast trener drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Bogdan Czarnota  wystartował w Maratonie Lang Team w Dąbrowie Górniczej, gdzie zajął 6. lokatę. Trasa należała do szybkich z krótkimi elementami technicznymi. Swoje dołożyła pogoda – „dzięki” ulewnym deszczom na trasie pojawiły się olbrzymie ilości błota.

Komentarz Bogdana Czarnoty z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (6. miejsce w Maratonie Rowerowym Lang Team w Dąbrowie Górniczej)

Do Dąbrowy przyjechała praktycznie cała czołówka z kraju, więc nie było obijania. Pogoda nas nie oszczędziła - mnóstwo błota na całej trasie.

Wyścig był ciężki, ale układał się dla mnie bardzo dobrze. Jednak przyszedł moment, gdzie poszło sporo bardzo mocnych ataków i straciłem kontakt z czołówką. Walczyłem do końca co dało mi dobre 6. miejsce wśród elity open.

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada cztery modele: Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2013 r. jest sponsorem reprezentantki Polski w windsurfingu, Zofii Klepackiej, a od roku 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in.: Bogdan Czarnota, Michalina Ziółkowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Michał Ficek.