Jak przypinać rower? Nie tak... [ZDJĘCIA]

Michał Brzozowski
18.03.2014 14:41
A A A
cyclo

cyclo (MB)

Przechadzając się po mieście często widzimy pozostawione przez właścicieli rowery. Stoją przypięte do drzew, latarń, stojaków czy innych elementów miejskiego krajobrazu. Nie zawsze jednak przypinane są zgodnie z zasadami bezpieczeństwa... Spróbujmy zobrazować to na przykładach. Wszystkie rowery zostały sfotografowane "na mieście" - bez pozowania. Ten tekst nie ma być poradnikiem dla amatorów cudzych rowerów, a przestrogą dla ich właścicieli.
Zobacz zdjęcia (14)
Komentarze (62)
Zaloguj się
 • agent_z_dolu

  Oceniono 85 razy 71

  Najlepszym zabezpieczeniem roweru używanego do jazdy po naszych miastach jest to, żeby był ona tak brzydki i "tanio-wygladający" żeby nikomu nie opłacało się go tknąć.

 • Wojciech Pribula

  Oceniono 68 razy 42

  To mi brzmi jak pochwalanie kradzieży. Jedyne właściwe zabezpieczenia roweru to żadne zabezpieczenie. Wszelkie inne formy wynikają ze zwyrodnienia populaji.

 • pawelekok

  Oceniono 30 razy 26

  Byłem kiedyś świadkiem dyskusji na temat jak skutecznie zabezpieczyć górala przed kradzieżą. Wygrała opcja pojechać ciemną nocą do lasu bez świateł i zakopać. Jedną z jej wad były kłopoty z odszukaniem tak zabezpieczonego roweru.

 • an_konta

  Oceniono 32 razy 22

  Do czego doszliśmy??? Kiedyś przez roztargnienie zostawiłem rower dobrej klasy( turystyczno -sportowy) pod sklepem bez zabezpieczenia i po kilku godzinach nadal tam na mnie czekał... ale to było jeszcze w latach siedemdziesiątych...

 • komix1

  Oceniono 22 razy 18

  Możesz też podjechać pod Biznes Park i dostać taką karteczkę:
  www.picshot.pl/pfiles/351845/Biznes_Park_ostrzezenie.jpg
  Bo oparłeś rower o ścianę zamiast wstawić w wyrwikółko...

 • kosok

  Oceniono 18 razy 16

  Taka blokada leżąca na ziemi, może zostać w najlepszym przypadku zostać obszczana przez pieska. Gdybym ja tam zostawił zabezpieczenie do słupa to bym wokół niego owinął drut a na jego końcu zrobił haczyk-wieszak. Ciekawe czy ktoś by to zdjął ?

  Co do łańcucha kilkukrotnie owiniętego do słupa i ramy może niby nic nie daje, ale nie jest luźny na tyle aby podejść do niego swobodnie z nożyczkami. Na pewno będzie trudniej. Ja z reguły zawsze zapinam jak najciaśniej. Często mam dwa zabezpieczenia i przypinam rama-koło-słupek x 2.

 • kocurxtr

  Oceniono 21 razy 11

  nie wierzę w zapięcia, za dużo widziałem - na wypadzie nie odstępuję roweru na krok - ot cała tajemnica tego, że go jeszcze mam ...

 • wojtrower

  Oceniono 10 razy 8

  U mnie jest tak U-lock do ramy plus linka , którą przeplatam tylne koło i u-lock

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX