Zabezpieczenie roweru - jaką blokadę wybrać

Michał Brzozowski, Mateusz Romian
15.04.2014 13:02
- Złodzieje nie stosują metody inteligentnej, po prostu próbują przeciąć naszą blokadę. O tym, czy powierzyć zabezpieczenie lince stalowej, ulockowi, łańcuchowi czy może blokadzie łamanej opowiada Piotr Szczygłowski, specjalista od zabezpieczeń mobilnych w Abus Polska.
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • taglinda

  Oceniono 47 razy 45

  w ten sposób kupujemy rower z aluminiową ramą, zwracamy uwagę na drobiazgi - bo każdy z nich to jakieś tam dekagramy, które później musimy pchać pedałując, po czym dokupujemy do tego 4 kg łańcucha, żeby nam nikt naszego pięknego, lekkiego cacka nie gwizdnął.

 • aksonometria

  Oceniono 44 razy 14

  Kiedy widzę na ulicy piękny, drogi rower miejski przypięty do jakiegoś płotka za pomocą linki za 10 zł, którą można przeciąć cążkami do paznokci. To się cieszę, że są jeszcze tacy ludzie, dzięki takim osobom złodzieje nie muszą wymyślać jak szybko rozwalać u-locki, dzięki czemu mój rower jest bezpieczniejszy.

 • rafiol

  Oceniono 28 razy 2

  Cytat rekomendujacy film to bzdura. Czesto najslabszym punktem w calej blokadzie okazuje sie zamek i o tym zlodzieje dobrze wiedza. Nie kazdy chodzi, jak czlowiek ulomny umyslowo, z nozycami saperskimi pod pacha. Badzcie precyzyjni.

 • joe_brody

  0

  Ostatnio pojawiły się alarmy rowerowe - z czujnikiem wstrząsu i/lub czujnikiem przecięcia linki, na kod lub pilota, być może są też takie z powiadamianiem na komórkę właściciela. Może by tak Redakcja oceniła, co są warte?

 • Oceniono 2 razy -2

  Najlepiej zamontować SpyBike LOKALIZATOR GPS / GSM / GPRS do tego alarm i mogą sobie kraść.

 • chamski_post

  Oceniono 9 razy -3

  Jak ktoś chce ukraść rower to go ukradnie i tu żadne łańcuchy nie pomogą ( w najgorszym razie złodziej poczeka sobie, aż będziemy wsiadać na rower ).

  Ja używam zwykłej linki na zamek bardziej żeby chronić rower przed gó...arzerią, której mogą przyjść do głowy głupie pomysły.

  Inna sprawa, że jeżdżę mało atrakcyjnymi wizualnie rowerami (miejski/turystyczny), więc nie przyciągają tak uwagi jak np. rowery downhillowe (w mieście ;) ) albo rasowe "kolarzówy"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX