Rowerzyści zakończyli rywalizację w ramach serii Northtec MTB Zimą

Maraton rowerowy Mazovii w Mrozach organizowany jest od kilku lat. Tym razem był on finałową edycją cyklu zimowego Northtec MTB Zimą.

Frekwencja największa spośród trzech edycji zaliczanych do cyklu. Na starcie stanęło blisko 500 uczestników, w tym ponad 50 dzieci w wieku do lat 13. Swój debiut w maratonie miała miejscowa grupa kolarska działająca przy Zespole Szkół w Mrozach. I od razu co niektórym udało się "wskoczyć na pudło".

Biorąc pod uwagę, iż zdobyte punkty w tym wyścigu miały znaczący wpływ na wynik w klasyfikacji generalnej całego cyklu, na trasie rozegrała się walka o poszczególne miejsca w kategoriach wiekowych. Klasyfikacja Generalna to również walka o zwycięstwo drużynowe. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Świat Rowerów Racing Team , która powtórzyła zwycięstwo z ubiegłego roku. Na drugim miejscu uplasowała się BSA Pro Tour , na trzecim Northtec Bike Team . Natomiast w klasyfikacji Rodzinnej pierwsze miejsce wywalczyła w całym cyklu Rodzina Sławińscy , wyprzedzając Rodziny Bregier i Wojda .

Na zakończenie cyklu zimowych spośród wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w trzech maratonach rozlosowany został rower o wartości 10 tysięcy złotych.

Po raz drugi mogliśmy się przekonać, że zimową porą również można jeździć na rowerze. Chętnych do tego rodzaju spędzania wolnego czasu i uprawiania sportu jest z każdym rokiem coraz więcej i to niezależnie od wieku i kondycji.