Merida Mazovia MTB Marathon: Szczęśliwa trzynasta

Powrót cyklu Merida Mazovia MTB Marathon na Mazowsze okazał się słoneczny. Zawodnicy mogli cieszyć się piękną pogodą. Na starcie stanęło ponad 1100 osób! To świetny wynik na początek.

Na dystansie Hobby wystartowało ponad 120 dzieci. To bardzo wysoka frekwencja w najmłodszych kategoriach wiekowych. Dobrze, że rośnie młode pokolenie sportowców. Po olimpiadzie w Londynie widać, że będzie nam potrzebne.

Trasa była typowo mazowiecka czyli bez większych przewyższeń, sporo piachu, ale także sporo zakrętów i wąskich odcinków wymagających koncentracji. Piękny finisz w wyjątkowej scenerii pod Zamkiem Książąt Mazowieckich. Nieczęsto zdarza się taka końcówka maratonu. Takie widoki i atmosfera dodają sił finiszującym kolarzom.

Merida Mazovia MTB Marathon w CiechanowieMerida Mazovia MTB Marathon w Ciechanowie Fot.: Ola Andrzejewska / Mazoviamtb.pl

Trzynasta edycja szczęśliwa była dla Agnieszki Sikory , Mai Busmy oraz Anny Ostrowskiej . W takiej kolejności Panie zajęły pierwsze trzy miejsca na głównym mającym ponad 70 km dystansie Giga. Wśród Panów na tym dystansie triumfował Paweł Kowalkowski z Algida Centrum Rowerowe Olsztyn, za nim Radosław Gołębiewski z TTC JADE TORUŃ, trzeci Artur Mioduszewski z RETRO MBIKE TEAM.

Na krótszym o około 20 km dystansie Mega niepokonany okazał się Patryk Piasecki z Renault ECO2 Team, który na swoim koncie ma zwycięstwa w sześciu tegorocznych etapach. Na pozycji drugiej uplasował się Bartosz Naczk z Algida Centrum Rowerowe Olsztyn, natomiast na trzeciej Bartek Borowicz z APS Polska.

W kategorii Junior na dystansie Fit zwyciężył Patryk Kaczmar z UKK BDC Huragan Wołomin wyprzedzając Pawła Nienałtowskiego z BSA Pro Tour. Wśród kobiet Juniorek pierwsze miejsce zajęła Agata Patalon z GKL- AGA TEAM.

Premię AUTO Land XIII etapu jako pierwszy przekroczył Artur Mioduszewski i na chwilę obecną prowadzi w tej klasyfikacji z 165 punktami na koncie. Wśród kobiet po raz kolejny premię zdobyła Agnieszka Sikora i ma prawie 50 punktów przewagi nad rywalkami.

Do końca sezonu pozostały dwie edycje - 23 września XIV etap w Rawie Mazowieckiej i 7 października Finał w Nowym Dworze Mazowieckim.