Święto cykliczne - mistrzostwa Zabrza w MTB

W dniu 2 czerwca 2012 odbyły się Mistrzostwa Zabrza w MTB. Zawody rozegrano w parku im. Rotmistrza Pileckiego (przy Lwach). Na starcie stanęło 106 zawodników - od przedszkolaka po najbardziej doświadczonych zawodników. Zawodnicy ścigali się na 3 różnych trasach.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, typowej dla zawodów, w poszczególnych kategoriach, odbyła się także - po raz pierwszy w Zabrzu i na Śląsku - klasyfikacja drużynowa zabrzańskich szkół. Klasyfikację tą wygrała Szkoła Podstawowa nr 5 - zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt. Natomiast w gimnazjach wśród dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum nr 12 . Zaś wśród chłopców górowali ci z Zespołu Szkół nr 10 . W sumie rozdaliśmy aż 106 nagród.

Organizatorem zawodów pod egidą Grodzkiego Szkolnego Związku Sportowego było Gimnazjum nr 12 w Zabrzu na czele z Bartoszem Kozłowskim i Łukaszem Pisiewiczem oraz ZS nr 10 w Zabrzu z Wojtkiem Woźniakiem. Przy organizacji zawodów pomagali również uczniowie z tych szkół realizujący projekt edukacyjny "Organizacja zawodów sportowych - kolarstwo górskie". Zawody swoim patronatem objął Poseł RP Pan Borys Budka.

Fotorelacja z imprezy i pozostałe wyniki indywidualne znajduje się na naszym profilu na Facebooku .