Na rowerze zgodnie z prawem [Quiz] cz. 4

Jeździsz po mieście rowerem, znasz przepisy i ich przestrzegasz. Sprawdź, czy jest tak na pewno. Przed tobą kolejny już quiz jednokrotnego wyboru, składający się z 10 pytań. Powodzenia!

To już czwarty nasz Quiz wiedzy o przepisach rowerowych (Quiz nr 1, Quiz nr 2, Quiz nr 3)

Przetestuj swoją rowerową wiedzę o przepisach ruchu drogowego w kolejnej, czwartej już odsłonie quizu - QUIZ NR 4

Quiz powstał przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łodzi

Więcej o:
Komentarze (38)
Na rowerze zgodnie z prawem [Quiz] cz. 4
Zaloguj się
 • kerkopithekion

  Oceniono 12 razy 12

  sorry że ja tak OT
  ale tytuł na stronie głównej mnie tu zwabił
  mianowicie: "Czy Ci ludzie..."
  info dla dyżurnej gimbazy: "ci" to nie zawsze znaczy "tobie" (co wymaga wielkiej litery w listach do cioci, na necie zdecydowanie niekoniecznie)
  w tym tytule "Ci" dowodzi tylko niedouczenia i bezmyślności młodocianych "redaktorów"
  wyrazy współczucia

 • abdu_al

  Oceniono 4 razy 2

  Tendencyjny obrazek przy pytaniu o przejeżdzanie wzdłuz przejscia, bo pokazany jest przejazd dla rowerów.

 • prostykot

  Oceniono 4 razy 2

  nie może poruszać się po chodniku, gdyż zapis o opiece nad dzieckiem do lat 10 dotyczy tylko dziecka kierującego rowerem

  Konkretnie, który to przepis?

 • pan.na

  0

  Czy w pytaniu /chyba 5/ o zakaz wjazdu roweru nie powinno być "zakaz jazdy jezdnią i poboczem"? Jest "lub", co sugeruje że można jechać albo jezdnią albo poboczem.

 • malachi1983

  Oceniono 12 razy 0

  Mam wątpliwości co do jazdy bez trzymania rąk na kierownicy. Zapis w PoRD brzmi tak:

  "Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się [...] jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach"

  między opisem rąk i nóg jest znak logiczny "oraz" (czyli "i"), który oznacza, że aby całość była prawdziwa, wymagane jest JEDNOCZESNE spełnienie dwóch zdań składowych. Pierwsze zdanie będzie prawdziwe wówczas gdy puścimy obie ręce z kierownicy. Drugie zdanie będzie prawdziwe, gdy zdejmiemy co najmniej jedną nogę z pedałów.

  Innymi słowy, zabronione jest puszczenie obu dłoni z kierownicy przy JEDNOCZESNYM zdjęciu którejkolwiek nogi z pedałów.

  Taka interpretacja ma więcej sensu, bo w przeciwnym wypadku, zabroniona jest jazda z jedną nogą nie opartą na pedale. Za każdym razem zatem gdy ruszamy, albo jedziemy wolno wzdłuż samochodów i odpychamy się jedną nogą, łamalibyśmy prawo.

 • bimota

  Oceniono 4 razy 0

  AD. 5.
  "§ 2. 1.Znak drogowy pionowy umieszczony po prawej stronie jezdni lub nad jezdnią dotyczy kierujących znajdujących się na wszystkich pasach ruchu"
  POBOCZE NIE JEST PASEM RUCHU, WIEC ZAKAZ NIE DOTYCZY JADACEGO POBOCZEM.

  A PYTANIE O TARYFIKATOR, TO ROZUMIEM, ZE W RAMACH TEGO, KTORE PRZEPISY OPLACA SIE OLEWAC... :)

 • jabo23

  Oceniono 1 raz -1

  A jakie to ma znaczenie czy ja znam przepisy, skoro pedały ich nie znają i nie mają najmniejszego zamiaru ich znać ani tym bardziej stosować (bo NIE MUSZĄ)!?
  A najśmieszniejsze jest to, że nic im za łamanie przepisów nie grozi :-))))

 • steefann

  Oceniono 3 razy -1

  Przepisy ruchu drogowego "częściowo" nie obowiązują w Radomiu. Na drogach jednokierunkowych bez wydzielonego specjalnego pasa ruchu, rowery mogą poruszać się pod prąd. Zezwala na to tabliczka pod zakazem wjazdu "Nie dotyczy rowerów". Przyjezdni uważajcie na takie dziwadła bo można zderzyć się czołowo na drodze jednokierunkowej z prawidłowo jadącym rowerzystą.

 • arturx2

  Oceniono 13 razy -3

  Z jaką prędkością można wbiec na przejście? Jakieś 15, no może 20 km/godz. Ale jest to zabronione, i słusznie z oczywistych powodów. Mało ludzi nawet zna ten przepis, na szczęście większość kieruje się rozsądkiem.
  A z jaką prędkością można wjechać na przejazd dla rowerzystów przebiegający obok przejścia? Z dozwoloną na danej drodze, czyli zazwyczaj 50 km/godz.
  Rad bym poznać wyjaśnienie tego absurdu z ust idioty, który to wymyślił. A może nie wymyślił, tylko tak mu się przypadkowo, populistycznie pierdnęło. A że przez to setki ludzi ma poważne problemy zdrowotne i prawne... A kiedy to w Polsce urzędniczyna poniósł konsekwencje swoich czynów?
  Logiczne że powinno być dozwolone przejeżdżanie przez jezdnię tak po zebrze jak po przejeździe dla rowerów - ale w obu przypadkach z prędkością dającą szansę dostrzeżZ jaką prędkością można wbiec? Jakieś 15, no może 20 km/godz. Ale jest to zabronione, i słusznie z oczywistych powodów.
  A z jaką prędkością można wjechać na przejazd dla rowerzystów przebiegający obok przejścia? Z dozwoloną na danej drodze, czyli zazwyczaj 50 km/godz.
  Rad bym poznać wyjaśnienie tego absurdu z ust idioty, który to wymyślił. A może nie wymyślił, tylko tak mu się przypadkowo pierdnęło. A że przez to setki ludzi ma poważne problemy zdrowotne i prawne? A kiedy to w Polsce urzędniczyna poniósł konsekwencje swoich czynów?
  Logiczne, że powinno być dozwolone przejeżdżanie rowerem przez jezdnię tak po zebrze jak po przejeździe. Ale w obu przypadkach z prędkością dającą szansę dostrzeżenia rowerzysty przez kierowcę, czyli z prędkością piechura.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX