Szybka Rawa - VI edycja Mazovia MTB Marathon

Kolejny raz frekwencja- ponad 1150 osób była świadectwem zaufania uczestników do organizatora oraz kierunku jaki obrał na ten rok Cezary Zamana. Kolejna, nowa miejscówka w tym roku pokazała, że wciąż można znaleźć w naszym kraju atrakcyjne tereny do przygotowania zróżnicowanej trasy na maraton.

Duże szybkości na edycji w Rawie Mazowieckiej spowodowały, że teoretycznie dość łatwa trasa okazała się być bardzo wymagająca. Stało się to między innymi ze względu na duże prędkości oraz jazdę w grupach. Prędkości osiągane przez uczestników sięgały powyżej 30 km/h. Między innymi tak szybki maraton spowodował sporo kraks i defektów, a przy tym niemało emocji, które zmęczyły zawodników również psychicznie. Trudności z jakimi borykali się zawodnicy na trasie miały ogromy wydźwięk w nominacjach do nagrody Fair Play. Za właściwe postawy i pomoc zostało nagrodzonych ponad 10 osób. Wśród tych osób między innymi byli Grzegorz Zaremba, Włodzimierz Kado, Paweł Adamczyk, Szymon Murawski.

Na dystansie Giga zwyciężyła Agnieszka Zych z BSA Pro Tour przed Ewą Kołodziej z ASP Polska. Trzecie miejsce zajęła Olga Niewiarowska z Kross Racing Team.Wśród stu jedenastu Panów, którzy wybrali dystans Giga pierwsze miejsce zajął Rękawek Radosław z Kross Racing Team, drugie Maciej Zielonka z Naftakor, trzecie Sebastian Gołaszewski z Kliwer Bike Team.

Dystans Mega ze znaczącą przewagą wygrała Paula Gorycka z CCC Polkowice przed Mają Busma z BSA Pro Tour oraz Ewą Duda z Świat Rowerów Racing Team. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn mając ten sam czas zajęli Karwat Kamil (BSA Pro Tour) oraz Patryk Piasecki (Renault Eco2 Team). Na trzecim miejscu uplasował się Arkadiusz Oleszkiewicz (Cozmobike).

Cykl Mazovii 2011 jest już prawie na półmetku, do tej pory odbyło się już 6 edycji i ponad 7 tysięcy osobostartów. Przed nami kolejne, a najbliższa już 26 czerwca w Szczytnie.

Fotogaleria oraz wyniki na stronie www.mazoviamtb.pl