Mazovia rozpoczęła sezon 2011

Zakończył się pierwszy w tym roku maraton z cyklu Mazovia Northtec MTB zimą. Na starcie w Karczewie stanęło 350 uczestników.

Pierwszy z trzech planowanych maratonów zimowych odbył się 6 lutego w Karczewie. Na starcie pierwszej edycji zimowego cyklu organizowanego przez Cezarego Zamanę stanęło 350 uczestników. Na starcie sklasyfikowano 67 drużyn z całego kraju. W rywalizacji rodzinnej wzięło udział 18 rodzin. Nie zabrakło też bardzo młodych uczestników - najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie po 6 - 7 lat.

Zarówno organizatorom, jak i uczestnikom, niespodziankę sprawiła pogoda. Z powodu przyśpieszonych roztopów organizatorzy maratonu zostali zmuszeni do zmiany tras poszczególnych dystansów. Wytyczono objazdy wokół wielu rozlewisk i nowo powstałych potoków.

Ponieważ nie wszędzie możliwe było stworzenie objazdów, uczestnicy na trasie pokonywali przeszkody wodne o głębokości nawet pół metra. Nie zniechęciło zawodników - wręcz przeciwnie - odpowiednio przygotowane zaplecze imprezy pozwoliło uczestnikom  podjąć wyzwanie. Wszystko dzięki temu, że w bazie imprezy można było rozgrzać się przed startem, w bufetach na trasie wydawane były ciepłe izotoniki, a po powrocie czekały szatnie, prysznice, grochówka, herbata i ciasto. A wszystko w przestronnych pomieszczeniach Hali Sportowej w Karczewie.

Na najdłuższym dystansie Mega (ok. 50km), z przewagą zaledwie jednej sekundy, zwycięzcą został Radosław Rękawek z Kross Racing Team. Za nim na mecie za meldował się Adrian Jusiński z Bsa Pro Tour. Trzeci na tym dystansie był Marek Stram z Gerappa.

Na dystans Fit (ok. 20km), na którym w tym roku organizatorzy wprowadzili kategorie wiekowe dla mężczyzn, niepokonany okazał się Maciej Zielonka z Naftokor. Kolejne miejsca zajęli Kamil Zawistowski i Krzysztof Śliwka.

Na starce w Karczewie nie zabrakło również Pań, które tym razem miały do wyboru klasyfikację na dystansie Mega oraz na dystansie Fit. Na dystansie Mega pierwsze miejsce zajęła Anna Klimczuk z CX80 - Pietrzak - Romet - Team. Na dystansie Fit zwyciężyła zaś Magda Kudrawiec z MTB Ełk Prostki.

Wśród zawodników na dystansie Hobby (ok. 10km) jako pierwsi przekroczyli metę Antonia Białek i Kacper Macieja. Jednak chyba największym zwycięzcą tej imprezy został 10 letni Filip, który wylosował główną nagrodę - rower firmy Jamis.

Kolejna edycja cyklu Mavovia Northtec MTB zimą startuje 6 marca w Józefowie.