Rowery pod dachem - otwarty trening WKK. Zapraszamy

Zawsze dziwiły mnie osoby, które w środku lata zamiast wsiąść na rower i pojechać do lasu wybierały fitness klub i zajęcia spinningowe pod dachem. Bo czym w ogóle są zajęcia spinningowe?

Niedawno dowiedziałem się, że sama nazwa jest zastrzeżona dla firmy Star Trac, inni producenci rowerków stacjonarnych nazywają swoje zajęcia cycling indoor. Jak zwał tak zwał, cóż może być pasjonującego w pedałowaniu w miejscu?

 

Otóż może, choć nigdy nie zdobędę się na stwierdzenie, że jest to coś fajniejszego do samego rowerowania. Przede wszystkim odpowiednio dobrana muzyka, która towarzyszy nam podczas zajęć, po drugie zdecydowanie większa ilość kobiet, po trzecie więcej kobiet, przepraszam, to już było (mam nadzieję, że żona nie czyta), trening w grupie (nikt nam nie odjedzie ani nie zostanie z tyłu), różnorodność układów, których nie wymyślilibyśmy w terenie, bo i po co

 

Trening na stacjonarnych rowerkach pozawala skupić się na detalach, zwiększyć efektywność pedałowania. To wszystko powoduje, że ostatnimi czasy zajęcia spinningu w wielu klubach fitness biją rekordy popularności do tego stopnia, że na forach pojawiły się tematy "jestem uzależniony od spinningu".

 

Nie chcę tu nikogo specjalnie namawiać do tej formy aktywności. Ale skoro już mamy zimę, mróz i śnieg może część z Was zechciałaby spróbować tej odmiany rowerowania? Okazja ku temu nadarzy się już w najbliższą sobotę w klubie Sky Studio w Warszawie przy ul. Conrada 13. Warszawski Klub Kolarski zaplanował tego dnia przeprowadzenie czterech godzinnych, otwartych treningów spinningowych. Zaczynamy o 10.00, każdy może się zapisać wysyłając maila na bmaresz@o2.pl.

 

Ilość uczestników na jednym treningu nie może przekroczyć 17 osób, stąd potrzeba wcześniejszej rezerwacji godziny treningu (godzi. 10, 11, 12 bądź 13). Tego dnia poza zajęciami spinningowymi młodzież, zainteresowana treningami z WKK, będzie mogła sprawdzić swoje możliwości podczas specjalnie dla nich przygotowanego testu wysiłkowego na trenażerze. Na miejscu będą obecni trenerzy WKK, z którymi będzie można porozmawiać na temat planów startowych i treningów klubu. Wszyscy uczestnicy zostaną poproszeni o wpisanie się na listę gości i zakupienie cegiełek, z których finansowane będzie szkolenie młodzieży WKK w przyszłym sezonie. Każda cegiełka (o wartości 20 zł) weźmie udział w losowaniu drobnych upominków po każdym z treningów. Zapraszamy!

 

Błażej Maresz