Pożegnanie sezonu z Majką na Bemowie

Razem z kadrą narodową w kolarstwie górskim pożegnaliśmy premierowy sezon naszej akcji "Polska na Rowery". Dziękujemy, że byliście z nami - nie tylko w niedzielę w Warszawie, ale przez cały czas. Jedno możemy obiecać: to był dopiero początek!

 

 

 

Według organizatorów, ponad siedemset osób - czytaj rowerowych zapaleńców - przyjechało w mroźny niedzielny poranek na warszawską Starówkę, by podziękować Majce Włoszczowskiej za złoto mistrzostw świata i razem z kadrą wziąć udział w zawodach rowerowych na stadionie WAT na Bemowie.

 

Chociaż 17 października temperatura nie zachęcała do wyjścia z domu, rowerzyści zgodnie z naszymi wskazówkami opatulili się w czapki i rękawiczki i nie przepuścili okazji do osobistego spotkania z utytułowaną zawodniczką. Rowerowy peleton w odblaskach przejechał raźnym tempem ulicami Warszawy - dystans 10 km spod Kolumny Zygmunta na Bemowo pokonując w ok. 40 minut.

 

Gdy pierwsi zawodnicy stanęli na starcie czasówki, najmłodsi rowerzyści ścigali się już na trasie przygotowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która objęła finał akcji honorowym patronatem. Starsze dzieci mogły w tym czasie zdawać na kartę rowerową w policyjnym miasteczku ruchu drogowego.

 

Największe emocje budził oczywiście start Majki Włoszczowskiej i Pauli Goryckiej - dziewczyny po rozgrzewce stanęły do wyścigu na czas po pętli wokół stadionu, zagrzewane gromkim dopingiem innych rowerzystów. Wyniki jakie osiągnęły pozwoliły obu kadrowiczkom na star w wyścigu australijskim. Widowiskowe pętle wokół stadionu obserwowała grupka wiernych kibiców, którym zdarte gardła wynagrodziła Maja Włoszczowska, wygrywając wyścig w tej formule.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy pożegnali razem z nami premierowy sezon "Polska na Rowery" oraz partnerom akcji: bankowi BGŻ i firmie CCC.

 

To był dopiero początek, ale już przymierzamy się do kolejnego sezonu. Zimą też nie spasujemy, na stronach ''Gazety'' oraz w portalu Polskanarowery.pl nieustająco namawiać będziemy Was do rowerowych szaleństw. Wciąż liczymy na Wasze wspomnienia z najciekawszych wypraw, opowieści, jak rower zmienił Wasze życie, planach i wyzwaniach, jakie sobie postawiliście.

 

Szczegółowe wyniki rywalizacji dostępne na stronie organizatora - Mazovia MTB Marathon.

Więcej o:
Komentarze (5)
Pożegnanie sezonu z Majką na Bemowie
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 3 razy 3

  Hej, dobrze że chociaż tylu ludzi jednak wstało, ubrało się i bardzo miło przyjęło Majkę - byłam i sama widziałam, że naszej mistrzyni było przyjemnie, jak ludzi brawo bili przed startem...

 • Gość: Gość

  Oceniono 2 razy 2

  Zapraszam na stronę www.rpw.bee.pl tam zdjęcia z imprezy w ostatnim newsie.

 • Gość: Gość

  0

  fajna impreza, miny kireowców, którzy musieli przepuszczać rowerzystów bezcenne :) 700 osób? Nawet jakby oddzielnie policzyć rowery i ich właścicieli to tylu nie było.

 • kufel

  0

  zastanawiające - minęły dwie godziny i ze stu osób zrobiło się siedemset :) "Według organizatorów, ponad siedemset osób - czytaj rowerowych zapaleńców - przyjechało w mroźny niedzielny poranek na warszawską Starówkę". Ech...

 • kufel

  Oceniono 1 raz -1

  "Ponad setka rowerowych zapaleńców przyjechała w mroźny niedzielny poranek na warszawską Starówkę, by podziękować Majce Włoszczowskiej za złoto mistrzostw świata...". Szkoda że tak mało ludzi się pojawiło. A przecież to złoto wywalczyła dla Polski Maja po raz pierwszy w historii. Gdyby to była jakaś "gwiazda" piłki to byłyby tłumy, bo nie trzeba mieć kondycji żeby kibicować. A tu, nie dość że trzeba było rano wstać, to jeszcze ciepło się ubrać i przyjechać na rowerze - jak trzeba odrobinę wysiłku włożyć to już tak się rodacy nie rwą... http://blog.ku-fel.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX