Mistrzowska Maja

W sobotę Maja Włoszczowska, w kanadyjskim  Mont Sainte Anne zdobyła tytuł mistrzyni świata w kolarstwie górskim. Polska na rowery z niewielkim opóźnieniem, acz szczerze, gratuluje świeżo upieczonej mistrzyni.


Maja jest również najlepszą kolarką Polski, Europy, wicemistrzynią olimpijską. Od soboty na liście osiągnięć góruje tytuł mistrzyni świata. Drugą Rosjankę Irinę Kalentiewą wyprzedziła o 48 sekund.

Bałam się, czy wytrwam. Na ostatnim okrążeniu złapał mnie skurcz i to w chwili, gdy schodziłam ze skały, bo nawet nie próbowałam po niej zjeżdżać. Ten zjazd w normalnych warunkach pokonałabym na rowerze, ale po deszczu zrobiło się bardzo ślisko, więc nie ryzykowałam

 

Na trasie w Kanadzie Maja zmierzyła się nie tylko z rywalkami. Po wyścigu z jej nazwiskiem zmierzył się konferansjer. Z jakim skutkiem oceńcie sami.

 

Wcześniej w wyścigu do lat 23 brąz wywalczyła Paulina Gorycka. Paniom serdecznie gratulujemy, chylimy czoła, życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy, za to że medalistki pokazują, że rower jest fajny.

 

Więcej o:
Komentarze (2)
Mistrzowska Maja
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo, brawo to była tylko kwestia czasu kiedy Maja zdobędzie złoto!
  Wspierajmy dyscypliny sportowe w których mamy osiągnięcia!

 • Gość: Gość

  0

  Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim w Polsce!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX