Kręć Warszawo - maj pierwszym rowerowym miesiącem w stolicy

"Kręć Warszawo" - to akcja organizowana przez Gazetę Wyborczą i Miasto St. Warszawa. Przesadzamy warszawiaków na siodełka!

Gazeta Stołeczna wraz z Miastem Stołecznym Warszawa wystartowali z pierwszą edycją akcji redakcyjnej pt. ?Kręć Warszawo? - maj rowerowym miesiącem Stolicy. Przez cały miesiąc na łamach "Gazety" będzie można znaleźć wszelkie tematy rowerowe.

 

"Dzień do pracy na rowerze", "Noc muzeów na rowerze", "Bezpieczeństwo na rowerze", rower miejski, rozwiązania rowerowe z różnych krajów europejskich, porady i wskazówki, jak jeździć, to tylko niektóre z licznych tematów, które pojawią się na naszych łamach. Równolegle wraz ze stołecznym Ratuszem ogłosiliśmy również konkurs pod nazwą "Weź stojak od Miasta", w której zapraszamy właścicieli klubów, kawiarni czy przedstawicieli muzeów, galerii i innych instytucji do zgłaszania swoich propozycji miejsc, w których mogłyby stanąć stojaki. Najlepsze lokalizacje wybierzemy razem z przedstawicielami organizacji rowerowych i urzędu miasta, a pod koniec czerwca napiszemy, gdzie stojaki zostaną zamontowane przez Miasto Warszawa.

 

Do poczytania:

 

Akcja "Kręć Warszawo" - rowerzyści piszą listy

Dojeżdżają codziennie rowerem do szkoły

Miasto rozdaje stojaki rowerowe! I obiecuje montaż