1610 kolarzy na Eska Bike Maratonie we Wrocławiu

W tym roku w pierwszej, wrocławskiej edycji Eska Bike Maratonu wystartowała rekordowa liczba zawodników - 1610 osób. Sprzyjała temu piękna, słoneczna pogoda, ale także szybka, płaska trasa, która przyciągnęła wielu nowych miłośników jazdy na rowerze.

Najlepszymi zawodnikami na najdłuższej trasie liczącej 84km okazali się BOGDAN CZARNOTA z KROSS RACING TEAM z czasem 02:34:42 75. Pierwszą kobietą na GIGA była MAŁGORZATA ZELLNER z POZNAŃ CORRATEC TEAM, która ten dystans pokonała w 03:20:51.Na dystansie MEGA (54km) wśród mężczyzn tryumfował GAWEŁ TOMASZ z E-BIKERZONE.COM NIEPOKONANI z czasem 01:43:57 a wśród Pań ZIÓŁKOWSKA MICHALINA z CNR TEAM z czasem 02:02:08 84. A na dystansie HARO (mini - 29km) najszybszy okazał się RAFAŁ IWAN z BIKESTACJA.PL / KCNC z czasem 01:00:00 81. Z pań na mecie pierwsza stawiła się MAŁGORZATA RENSZ z C67 RACING TEAM z czasem 01:17:18 87

Na mecie za sprawą Banku BGŻ na każdą z Pań czekał tulipan. Oczywiście nie mogło obejść się bez tradycyjnej TOMBOLI, na której wśród kolarzy zostały rozlosowane rowery FELT, zegarki Festina, bony na zakupy w Planet Outdoor, odżywki Enervit oraz wiele innych nagród. Nie zapomniano także o najmłodszych, dla których zostały zorganizowane konkursy i zabawy oraz również został rozlosowany rower FELT. Pierwsze 1500 zawodników otrzymało od organizatorów pamiątkowe koszulki - także prawie nikt nie odszedł z pustymi rękami. Po tym wyścigu każdy może mówić o wspaniałej atmosferze i niezapomnianych wspomnieniach, dlatego warto przyjechać na następną edycje, która odbędzie się już za 2 tygodnie w Zdzieszowicach.