Cezary Zamana szkolił adeptów kolarstwa

Określenie progów wydolnościowych rowerzystów, ustalanie indywidualnych planów treningowych, wykłady teoretyczne oraz treningi i ćwiczenia praktyczne - tak wyglądały pierwsze w Polsce warsztaty rowerowe z Cezarym Zamaną.

W mini zgrupowaniu w Karkonoszach uczestniczyło osiem osób. Zajęcia rozłożone były na pięć dni, między 14 a 19 marca 2010. Najważniejszym elementem szkolenia było przeprowadzenie testu za pomocy miernika mocy PowerTap poprowadzonego pod okiem doświadczonego trenera Michała Krawczyka.

Najistotniejszym elementem tego testu i szkolenia zawodników było określenie progów wydolności każdego uczestnika zgrupowania. Na podstawie wyników próby wydolnościowej m.in. zakwaszenia krwi każdy mógł w konsultacji z instruktorem kolarstwa Przemkiem Kostrzewą i Cezarym Zamaną zrobić swój indywidualny plan treningów, ale przede wszystkim zrozumieć jak istotny jest przemyślany i kontrolowany trening.

 Jednym z ciekawszych codziennie organizowanych zajęć teoretycznych był wykład Doktora AWF A.Med. Dariusza Szukały specjalisty od żywienia sportowego i suplementacji. Rozmowy i dyskusje w tym temacie trwały do północy.

Wspólny trening ( ze względu na opady deszczu wykorzystaliśmy świetne warunki na narty biegowe, znakomite uzupełnienie treningu kolarskiego ), świetna baza w hotelu ze SPA , dobra atmosfera sprzyjająca podczas zgrupowania pozwoliły też na przeprowadzenie w ciągu pięciu dni ponad 22 godzin praktycznych wspólnych treningów. Kolejnym odkryciem dla uczestników były zajęcia rozciągające i wzmacniające mięśnie, w szczególności kręgosłupa prowadzone przez Przemka Kostrzewę.

Wszyscy zgodnie stwierdzili ze warsztaty wniosły bardzo duża wiedzę praktyczną jak trenować i że są gotowi przyjechać na kolejną edycją Warsztatów.