Enduro MTB Series by Kellys w Bieszczadach

W czwartek 15 września wystartowały zapisy na zawody kolarskie z cyklu ?Enduro MTB Series by Kellys?, które odbędą się 8 października 2016 w Gminie Baligród. Warto szybko dokonać rejestracji bo limit uczestników wynosi 220 osób.

W tym roku po raz pierwszy w historii polskiego enduro, impreza w tej coraz popularniejszej odmianie kolarstwa górskiego zawita w Bieszczady. Będą to ostatnie zawody w sezonie, więc chętnych do udziału nie powinno zabraknąć. Zapisy ruszyły w czwartek 15 września a rejestracji można dokonać przez stronę zawodów.

Pomiar czasu będzie dokonywany w oparciu o system Sport Ident, znany choćby z zawodów Enduro World Series więc bez obaw... J.Nie musicie się też bać legendarnego bieszczadzkiego, gliniastego błota - organizatorzy wyścigu zapewniają, że wytyczyli tak odcinki specjalne, że nawet w przypadku opadów błoto występować będzie w symbolicznych ilościach. Rywalizacja przebiegnie w pięknej, jesiennej scenerii na terenie Nadleśnictwa Baligród, które mocno wspiera organizację zawodów. Uczestnicy z pewnością na długo zapamiętają tę imprezę - mówi organizator Grzegorz Miedziński.

Na charakter "Enduro MTB Series by Kellys" ma bardzo duży wpływ formuła jej rozgrywania czyli on-sight. Zawodnicy po odprawie technicznej otrzymują mapy, na których są zaznaczone jedynie odcinki dojazdowe do startu danego OS-u.To wyrównuje szanse rywalizacji oraz weryfikuje w 100% umiejętności i doświadczenie każdego z uczestników.

Podobnie jak na edycji w Przesiece, do dyspozycji uczestników oddane zostaną rowery marki Kellys oraz najnowsze kamery Olympus TG-Tracker. W gronie wystawców pojawi się jeszcze kilka firm o czym komunikowane będzie na naszym profilu na facebooku. Wieczorem czeka wszystkich wspólne grillowanie, dekoracja zwycięzców i losowanie nagród. Potem wybrani śmiałkowie wezmą udział w nocnej grze terenowej, która ufunduje świetne czołówki. Biuro zawodów oraz strefa startu i dekoracji mieścić się będzie w ośrodku WISAN. Oj będzie się działo.