Trening rowerowy - jak trenować, by osiągnąć wyższy poziom

Doskonały poradnik dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o sporcie, jakim jest jazda na rowerze.

Popularność jazdy na rowerze stale rośnie. Bierzesz udział w tym zbiorowym szaleństwie? Masz ochotę poprawić swoją wydolność? Wypróbować nową dietę sportową? Wystartować w jednym z tysięcy wyścigów rowerowych w kraju (albo na świecie)? W książce Trening rowerowy znajdziesz informacje o tym, jak zacząć przygotowania, poprawić sprawność i umiejętności, a przede wszystkim odkryć i docenić wszystkie zalety kolarstwa.

Doświadczona rowerzystka Danielle Kosecki omawia niezbędne elementy skutecznego treningu:

- odżywianie i nawadnianie

- fizjologię i monitorowanie tętna

- idealną wagę rowerową

- skuteczne metody regeneracji i radzenia sobie z bólem

To książka dla początkujących i zaawansowanych, znaleźć w niej bowiem można także wielotygodniowe plany treningowe, dostosowane do różnych typów kolarstwa, od spokojnych i relaksujących przejażdżek po wyczerpujące wyścigi przełajowe.

Przekład: Katarzyna Iwańska, Agata Trzcińska-Hildebrandt

Wydawnictwo Buchmann

Premiera: 22 czerwca 2016

Autorka książki - Danielle Kosecki - jest redaktorką działu zdrowie w magazynie "Glamour". Sport uprawia od zawsze, a wyścigi rowerowe odkryła po zakończeniu uniwersyteckiej kariery piłkarskiej, gdy zainteresowała się triatlonem. Obecnie Danielle jest kolarką szosową w zespole CityMD Women's Racing Team, a w wolnych chwilach rusza na trasy przełajowe. Mieszka na Brooklynie z mężem, dwoma kotami  i zdecydowanie za małą liczbą rowerów.