Maja Włoszczowska 2. we Włoszech!

Maja Włoszczowska po raz kolejny potwierdziła wysoką formę w tym sezonie zajmując 2. miejsce w wyścigu Trofeo Delcar- Montichiari.

Maja Włoszczowska, zawodniczka Kross Racing Team, zajęła 2. miejsce w wyścigu, który odbył się 16 kwietnia we włoskim Montichiari. To kolejny udany start Polki w tym sezonie. Włoszczowska na mecie uległa jedynie Norweżce Gunn Ricie Dahle. Na podium stanęła również Yana Belomoina. W wyścigu mężczyzn zwyciężył Maxime Marotte, drugi był Marco Aurelio Fontana, tuż za nim Stephane Tempier.

Wyniki kobiet:

1. Gunn Rita Dahle Flesjaa/Norwegian National Team 01:24:48 2. Maja Włoszczowska/Kross Racing Team 01:26:04 3. Yana Belomoina/CST Superior Brentjens MTB 01:27:05

Wyniki mężczyzn:

1. Maxime Marotte/BH - SR SUNTOUR - KMC Team 01:25:34 2. Marco Aurelio Fontana/Cannondale Factory Racing 01:25:39 3. Stephane Tempier/ Bianchi Countervail 01:25:41

Informacje o grupie

Kross Racing Team to polska zawodowa grupa kolarska, która na trasach rowerowych obecna jest już od 11 lat. W sezonie 2015 do grupy dołączyła srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - Maja Włoszczowska oraz szósty kolarz mistrzostw świata w maratonie - Bartłomiej Wawak. Nowym cz łonkiem zespołu w 2016 został Fabian Giger, utalentowany szwajcarski kolarz z brązowym medalem I Igrzysk Europejskich na koncie. Cz łonkinią KRT jest również Anna Szafraniec-Rutkiewicz.