Na rowerze zgodnie z prawem [Quiz]

Poruszasz się po mieście rowerem, znasz przepisy PORD i ich przestrzegasz. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy jest tak na pewno. Przed tobą test jednokrotnego wyboru, składający się z 10 pytań. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz punkt.

Powodzenia!

Więcej o:
Komentarze (24)
Na rowerze zgodnie z prawem [Quiz]
Zaloguj się
 • dejtrejder

  Oceniono 2 razy 2

  A czy pieszy może dostać punkty karne za łażenie po ścieżce rowerowej? A czy pies jak nasra na chodnik to jego właściciel - kretyn też dostaje punkty karne? Ja się nie spotkałem osobiście...

 • benzyl

  Oceniono 1 raz 1

  ad. 6 Jeżeli nie ma znaku zakazu jazdy rowerem to zawsze można jechać po jezdni. Jeżeli jest ciąg pieszo-rowerowy to nie ma obowiązku po nim jeździć i można jechać po jezdni, chyba że jest zakaz. Rowerzysta może jechać po chodniku tylko musi ustępować pieszym bo ci mają pierwszeństwo, ale nie zawsze rowerzyści o tym pamiętają.

 • osgjb

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli punkt 6 jest zgodny z przepisami to mamy chore prawo. Bo jeśli, tak jak w opisanej sytuacji, ścieżka rowerowa jest nieprzejezdna (nie z winy rowerzysty) to zmuszacie rowerzystę do chodzenia pieszo! Gdzie tu sens? Mam dokładnie taką sytuację w moim rodzinnym miasteczku, że jacyś kretyni wybudowali rondo i odnowili odcinek drogi przy której zbudowali ścieżkę rowerową ale zakończenia tej ścieżki nie połączyli z chodnikiem - kończy się ona w rowie i zwyczajnie nie da się z niej zjechać bo trzeba by przenosić rower przez głęboki rów, potem przenosić go przez jezdnię pokonując żelazne bariery aby w ogóle dostać się do chodnika po drugiej stronie: skutkuje to tym, że na ową ścieżkę po prostu nie ma sensu wjeżdżać już 500m wcześniej. I teraz jakiś baran z urzędu komunikacji postawił tam zakaz wjazdu rowerów na ten odcinek drogi (jakieś 500m). Według przypadku, który podajecie prawo zmusza mnie do prowadzenia roweru po chodniku przez te 500m...to po jaką chol erę w ogóle mam wsiadać na ten rower? Skoro i tak zmuszacie mnie do prowadzenia go? Dlaczego nie mogę jechać chodnikiem lub jezdnią skoro nie skończyliście ścieżki komunikacyjnej? Bo kretyn urzędnik, który bierze co miesiąc publiczne pieniądze zaakceptował plan budowy bez uzgodnienia wykupu gruntu na skończenie ścieżki (bo domyślam się, że właściciel posesji nie zgodził się na położenie ścieżki przed jego ogrodzeniem) i odebrał zakończenie prac bez dokończenia całego projektu? PRL się przypomina ze swoimi absurdami - jak widać dalej mają się dobrze. Jeśli policja mi wlepi mandat za jazdę po chodniku w tym fragmencie to choćbym miał iść z tym do Strasburga to nie odpuszczę.

 • druit

  Oceniono 1 raz 1

  w 6 jest blad, moze jechac po chodniku, ma tylko obowiazek ustepowac pieszym.

 • svetomir

  Oceniono 3 razy 1

  ad. 6 Śnieg nalezy do objawów bardzo złej pogody, dopuszczającej jazdę po chodniku

 • menel13

  Oceniono 1 raz 1

  ad4 bzdura. Na rondzie zawsze skręcamy w prawo wiec powinniśmy jechać jak najbliżej prawej krawędzi.
  ad.6 rowerzysta prowadzący rower po chodniku nie jest rowerzystą. Jesli rowerzysta chce byc rowerzystą a DDR jest nieprzejezdna musi jechać jezdnią.

 • nada83

  Oceniono 1 raz 1

  Czy rowerzysta, który na chodniku potrąci pieszego a na zwrócona mu uwagę pobije go, może być ścigany przez policję? Prawidłowa odpowiedź: może, ale pieszy musi najpierw zgłosić zdarzenie osobiście na posterunku policji. sam telefon na 112 nie wystarcza. Tak było w moim wypadku latem 2015 w Warszawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX