Nowi zawodnicy w Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

W sezon 2016 drużyna Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wchodzi z nowymi, znanymi w środowisku nazwiskami.

W nadchodzącym sezonie do drużyny VSU MTB dołączają Katarzyna Solus - Miśkowicz, która wraca do kolarstwa po urlopie macierzyńskim, oraz specjalistka od maratonów MTB Anna Sadowska.

Katarzyna Solus - Miśkowicz zdobyła tytuł Akademickiej Mistrzyni Świata w kolarstwie górskim i Akademickiej Vicemistrzyni Świata na szosie z 2014 roku. Posiada również mistrzowskie tytuły w konkurencjach XCO, XCE i XCM.

Nie ukrywam, że gdyby nie propozycja z klubu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team - opisuje Katarzyna Solus-Miśkowicz - to być może nie przygotowywałabym się do sezonu, a tylko „jeździła” na rowerze. Cieszę się, że nie zostałam zapomniana i dostałam propozycję dołączenia do tej grupy. Idealnym rozwiązaniem jest dla mnie to, że będę w jednej grupie z moim trenerem Bogdanem Czarnotą. Plan jest taki, aby najpierw spróbować sił w cross-country, w którym zawsze się specjalizowałam i w którym będę walczyć o wysokie lokaty. Jeśli się okaże, że nie jestem w optymalnej dyspozycji, to formę będę budować poprzez starty w maratonach.

Anna Sadowska wygrała najtrudniejszy maraton w Europie - Salzkammergut Trophy na morderczym dystansie 209 km. Wygrała również Puchar Polski MTB i była reprezentantką kadry narodowej na Mistrzostwach Świata w 2009 roku. Do jej sukcesów zaliczają się również wielokrotne podia w etapowych wyścigach MTB. W nowej drużynie jej priorytetem będą najcięższe maratony MTB rozgrywane w górach.

Anna tak planuje swój sezon w nowej drużynie:

Cieszę się, że właśnie z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team będę jeździć, bo koncepcja drużyny w pełni mi odpowiada. Przede wszystkim obecność dziewczyn napędza do pracy. W planach mamy sporo startów za granicą. Zaczynamy prawdopodobnie pod koniec marca. W pierwszej części sezonu będę walczyć w maratonie nad Gardą i w Sella Ronda Hero w Dolomitach.

W drużynie nadal ścigać się będą aktualna Mistrzyni Polski w maratonie MTB Michalina Ziółkowska, rekordzista wjazdu na Śnieżkę Michał Ficek oraz trener i jednocześnie czołowy polski zawodnik MTB - Bogdan Czarnota. Drużyna kontynuuje współpracę z producentem rowerów - marką SCOTT, której rowery są używane między innymi przez aktualnego mistrza świata Nino Schurtera.