Zimowy maraton MTB w Karczewie

W niedzielę odbył się w Karczewie II etap zimowego cyklu Northtec MTB Zimą. Ekipa Zamana Group odwiedziła tę podwarszawską miejscowość już po raz drugi w historii zimowych maratonów.

Na starcie pojawiła się grupa blisko 400 zawodników! Z pewnością dobrej frekwencji pomogła wspaniała pogoda oraz bardzo ciekawa trasa, która w tym roku przebiegała przez tereny do tej pory nie eksplorowane przez kolarzy. Charakterystyka podłoża karczewskich lasów jest idealna dla rowerzystów o tej porze roku. Wpływa na to sucha i piaszczysta gleba, która doskonale odprowadza wodę w głąb ziemi.

Współorganizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Karczewie. Na starcie podobnie jak w zeszłorocznej edycji pojawił się Burmistrz Karczewa Pan Władysław Łokietek. Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach Hobby - 7 km, Fit - 19 km i Mega - 40 km.

Zwycięzcą najdłuższego dystansu Mega został Adrian Jusiński z grupy TRW Cloudware Team, który na finiszu wyprzedził Pawła Baranka (MONTERIA FACTORY TEAM) zaledwie o jedną sekundę. Trzeci na metę wpadł Arkadiusz Jusiński z zespołu RANAULT TEAM. Wśród Pań na najdłuższym dystansie triumfowała Barbara Borowiecka (AZS UMED Łódź). Drugie miejsce zajęła Dorota Rajska (Team TC). Trzecią pozycję wywalczyła Magdalena Kosko.

Na dystansie Fit triumfował Grzegorz Marcinkiewicz (Świat Rowerów Racing Team). Drugie miejsce zajął Karol Szczepański (LUKS TRÓJKA PIASECZNO). Na trzeciej pozycji uplasował się Cezary Zamana, organizator zawodów, który w Karczewie stanął do walki ramię w ramię z uczestnikami maratonu.

Maraton w Karczewie był drugą imprezą z cyklu Northtec MTB Zimą 2016. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa starty - Długosiodło (28 marca) oraz Mrozy (13 marca).