Zaspa. Na al. Jana Pawła II powstaną pasy rowerowe

Rowerzyści przejeżdżający przez Zaspę zyskają nowe połączenie w kierunku mola w Brzeźnie. W al. Jana Pawła II powstaną pasy dla rowerów. Inwestycja pochłonie około 3,5 mln zł.
Rowerzyści, którzy chcą przedostać się z okolic wiaduktu nad al. Jana Pawła II i al. Rzeczypospolitej w kierunku morza, jadą przez niewygodny, przerywany ciąg pieszo-rowerowy. Teraz ma się to zmienić. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska szykuje się do wydzielenia pasów rowerowych w al. Jana Pawła II.

Pasy w jezdni

- To bardzo istotny ciąg komunikacyjny dla dzielnicy Zaspa, która ma wiele osiedli mieszkaniowych - tłumaczy Remigiusz Kitliński, gdański oficer rowerowy. - To droga dojazdowa do mola w Brzeźnie, należy ją udrożnić. Dziś ciąg pieszo-rowerowy jest tu w wersji szczątkowej, chodniki poprzecinane są wjazdami do nowych osiedli [Aviator i City Park - red.]. Nie da się tam prawidłowo i wygodnie jechać.

Na 1,7-kilometrowym odcinku od okolic ulicy Startowej do Czarnego Dworu pobiegną pasy rowerowe o przekroju 1,5 metra.

- Trasa rowerowa zaprojektowana jest jako jednokierunkowa ścieżka dla każdej jezdni w danym kierunku - wyjaśnia Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Czytaj więcej: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaspa. Na al. Jana Pawła II powstaną pasy rowerowe
Zaloguj się
  • tc2

    0

    Pasy powinny być lepsze niż DDRy, które w swej wynaturzonej, polskiej wersji, tj. po jednej stronie drogi (rowerzyści jeżdżą o obie strony DDRem, w miejscu gdzie samochody tylko w jedną i kierowcy patrzą tylko w jedną stronę) to okazja do konfliktów, jak np. goo[kropka]gl/LHzTDZ

    Ale najlepiej znany mi przykład z Gda, Wita Stwosza, się NIE UDAŁ. Kierowcy na pasach parkują jak parkowali przed wprowadzeniem tych pasów, a szkło i inne śmieci zalegają tylko na pasach dla rowerów. Ja tamtędy jeżdżę pasem dla samochodów, wszystko jedno czym jadę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX