Wystartował I etap Northtec MTB Zimą

Potężna grupa blisko 400 zawodników stanęła na starcie inaugurującym zimowy sezon rowerowy na Mazowszu. W niedzielę odbył się długo wyczekiwany pierwszy w tym roku maraton MTB z cyklu Northtec MTB Zimą.

To już ósma edycja tej popularnej imprezy, która z każdym rokiem przyciąga coraz większe tłumy zawodników. Startują już nie tylko mężczyźni, ale także kobiety oraz dzieci, które rywalizują na najkrótszym dystansie HOBBY. Zawody odbywały w bardzo dobrych warunkach pogodowych. Temperatura powietrza oscylowała w granicach kilku stopni poniżej zera. W lesie leżała warstwa świeżego sypkiego śniegu.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na starcie wyścigu

Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji odbyło się honorowe wręczenie numeru startowego z "jedynką" zwycięzcy licytacji na rzecz fundacji Jurka Owsiaka, którą co roku organizuje Cezary Zamana i jego team. Zwyciężył ją Pan Wojciech Bajorek, który walczył do upadłego i finalnie wsparł orkiestrę kosmiczną sumą ośmiu tysięcy złotych! Oprócz numeru, który osobiście zamontował mu na rowerze organizator zawodów, były zawodowy kolarz Cezary Zamana, Pan Wojciech otrzymał specjalny pakiet startowy umożliwiający mu start we wszystkich imprezach Zamana Group w sezonie 2016.

Mistrzyni Polski na trasie maratonu

Punktualnie o godzinie 11:00 rozległ się sygnał do startu i ogromny peleton ruszył na trasę I-ego etapu jedynego w Polsce cyklu zimowych maratonów rowerowych MTB. Dużą niespodzianką dla uczestników i kibiców była obecność na starcie Mistrzyni Polski w przełaju, Olgi Wasiuk. Ta utytułowana zawodniczka przyjechała na Mazowsze, aby sprawdzić swoją formę przed Mistrzostwami Świata, w których wystartuje w przyszłym tygodniu. Ostatecznie zwyciężyła rywalizację w kategorii OPEN na dystansie Fit. Trasę i organizację zawodów oceniła bardzo dobrze, podobnie jak formę panów, którzy z chęcią walczyli ramię w ramię z Mistrzynią Polski. Tak skutecznie, że Olga zaliczyła niegroźny upadek na trasie.

Wyniki zawodników

Na wspomnianym dystansie FIT, drugie miejsce ze stratą niespełna 2 minut zajęła Kasia Laskowska (Finiszer.pl). Trzecie miejsce przypadło Justynie Tarnowskiej, która wywalczyła aż 5 minutową przewagę nad kolejną zawodniczką. Na dłuższy dystans MEGA zdecydowały się tylko 4 zawodniczki. Tę rywalizację zwyciężyła Katarzyna Polakowska (Romet Racing Team) z dalekiego Krakowa, druga ze stratą 4 minut przyjechała Barbara Borowiecka (AZS UMED Łódź). Na trzeciej pozycji zakończyła rywalizację Krystyna Żyżyńska-Galeńska (MYBIKE.PL). Rywalizację mężczyzn na dystansie MEGA zwyciężył utytułowany zawodnik Paweł Baranek (MONTERIA FACTORY TEAM), drugi z zaledwie 5 sekundową stratą dojechał Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team). Trzecie miejsce wywalczył Tomasz Majewski (Retro Rowery Duda Team).  Dystans FIT zwyciężył Michał Józkowicz (Diversey Team). Drugi stopień podium wywalczył Tomasz Pietrzycki (PIE3CKI TEAM). Trójka na pudle przypadła Grzegorzowi Marcinkiewiczowi (Świat Rowerów Racing Team).

Chotomowskie lasy, to był dopiero pierwszy wyścig cyklu Northtec MTB Zimą, który składa się aż z czterech etapów. Kolejna odsłona zimowych zawodów Cezarego Zamana już 14 lutego w podwarszawskim Karczewie. Serdecznie zapraszamy.