Northtec MTB Zimą - startuje kolejna edycja cyklu.

Rowerowy sezon zimowy rozpoczyna się 24 stycznia w Jabłonnie! Pierwszy etap odbędzie się już w najbliższą sobotę w Jabłonnie. Niskie temperatury za oknem nie oznaczają wcale przerwy w jeżdżeniu dla prawdziwych miłośników MTB.

Zima to odwyk od roweru? Wręcz przeciwnie, okres jesienno-zimowy to dobry moment na przygotowanie bazy wydolnościowej do sezonu zasadniczego. Zimowa aktywność jest doskonałym treningiem i pozwala prawdziwie zahartować organizm. To także, a może przede wszystkim, wspaniała okazja, żeby sprawdzić się w niecodziennych warunkach i spotkać ciekawych ludzi o podobnych pasjach.

Popularność zimowej imprezy Cezarego Zamany rośnie z roku na rok, co widać we wciąż zwiększającej się liczbie uczestników. Od kilku edycji startują nawet dzieci, dla których przygotowany jest najkrótszy dystans Hobby.

Tegoroczny maraton w Jabłonnie, podobnie jak w latach ubiegłych, dedykowany jest zmarłemu w 2012 roku Andrzejowi Wilczypolskiemu, który aż cztery razy z rzędu zdobył tytuł Mistrza Świata w wyścigach psich zaprzęgów. Był on wielkim przyjacielem Mazovii. Pomagał w wyznaczeniu trasy pierwszego maratonu w 2005 roku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do próby swoich sił w tej niecodziennej zimowej imprezie rowerowej!

Biuro zawodów mieścić się będzie przy ul. Partyzantów 23 (gimnazjum) w Chotomowie. Start maratonu o godzinie 11:00. W tym roku, aż trzy dystanse o różnym stopniu trudności: Hobby - 7 km, Fit - 25 km i Mega - 44 km.

Etap w Jabłonnie to pierwszy wyścig z cyklu Northtec MTB Zimą. Pozostałe starty odbędą się w Karczewie (14 lutego), w Długosiodle (28 marca) oraz w Mrozach (13 marca).

Zapisy i szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.mazoviamtb.pl/zima

 

Mapa Maratonu Northtec MTB Zimą Jabłonnafot. Mazovia

 

Program zawodów

Sobota (23.01)
godz. 14.00-17.00- zapisy w biurze zawodów

Niedziela (24.01)
godz. 8.00 - 10.30 zapisy w Biurze Zawodów
godz. 10.00 - start dystansu Hobby
godz. 10.30 - ustawianie zawodników w sektorach
godz. 11.00 - start maratonu, dystanse Fit i Mega
godz. 13.30 - dekoracja dystansu Hobby
godz. 14.30 - dekoracja dystansu Fit
godz. 15.00 - dekoracja dystansu Mega
godz. 15.20 - losowanie nagrody wśród posiadaczy pakietów Max Zima
godz. 16.00 - przewidywane zakończenie

 

Northec MTB Zimąźródło: Mazovia