XIII etap SK bank Mazovia MTB Marathon w Olsztynie

Cezary Zamana zaprasza 6 września do Olsztyna na zawody rowerowe z cyklu SK bank Mazovia MTB Marathon. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna.

W tegorocznej edycji zawodnicy startują z nowego miejsca, plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel. Jest to nowy punkt na mapie Olsztyna z nowoczesną i bogata infrastrukturą turystyczną. Nowa jest również trasa, która została wytyczona po malowniczych terenach wzdłuż jeziora Ukiel, szczególnie interesująca będzie sama końcówka poprowadzona bardzo wymagającym czarnym szlakiem.

Olsztyn trasafot. inf. pras.

Organizatorzy przygotowali jak zawsze cztery dystanse Dla dzieci dystans Hobby (8 km), dla dorosłych Fit (28 km) i Mega (50km), natomiast dla osób szukających mocnych doznań jest najdłuższa trasa Giga, która liczy blisko 85 km! Każdy znajdzie dystans odpowiedni dla siebie.

O najmłodszych zawodników zadba znana wszystkim rybka MiniMini, która będzie dopingować ich podczas specjalnego wyścigu MiniMini+ Mazovia. Znana stacja TV przygotuje ciekawe konkursy z nagrodami oraz specjalne stoisko dla maluchów.

Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby będą mogły uczestniczyć także w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Aby wziąć udział w zabawie niezbędny jest numer startowy na cykl SK bank Mazovia MTB Marathon.

Będzie specjalna klasyfikacja dla mieszkańców Olsztyna. Zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

Maraton w Olsztynie został wpisany do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego i jest jedną z edycji Pucharu Polski w maratonach MTB.

Program zawodów

sobota (05.09.2015)
16.00-18.00 - zapisy w biurze zawodów

niedziela (06.09.2015)
8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów
10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.20 - start dystansu Hobby
11.00 - ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)
11.30 - start dystansów Fit, Mega, Giga
12.30 - dekoracja dystansu Hobby
14.00 - dekoracja dystansu Fit
14.20 - dekoracja dystansu Mega
15.00 - dekoracja klasyfikacji najlepszego mieszkańca Olsztyna
15.30 - dekoracja dystansu Giga