Otwarty konkurs filmowy w ramach BIKE DAYS Festiwalu Filmów Rowerowych

Wrocław jest filmową i rowerową stolicą Polski! W dniach 12-14 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się 2. BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych, wyjątkowa w skali europejskiej inicjatywa. To 12 filmów o tematyce rowerowej, piknik na wrocławskim torze kolarskim, wystawa, debata i koncerty. Wydarzeniem Festiwalu będzie Platforma Amatorskich Filmów Rowerowych -otwarty konkurs filmowy dla zawodowców i amatorów.

Kolejna edycja Festiwalu Filmów Rowerowych odbędzie się pod hasłem „Rower i kultura to synonimy”. Już po raz trzeci zobaczymy najciekawsze produkcje filmowe poświęcone cyklistom i przestrzeniom około rowerowym.

W programie znalazły się obrazy dokumentalne, fabuły, krótkie metraże i animacje dla dzieci. Festiwal otworzy polska premiera legendarnego w środowisku FOR THE LOVE OF MUD, pięknie nakręconego dokumentu o kolarstwie przełajowym. To niezwykle męczący sport, w którym kolarze rzucają rowerami, rozgryzając w zębach piasek, a jednocześnie sport bardzo malowniczy i ekscytujący.

Ważnym punktem wydarzenia jest konkurs filmowy „Platforma Amatorskich Filmów Rowerowych”.

 

platformafot. festival


1 maja uruchomiony został system zgłoszeń do sekcji konkursowej Bike Days. - Dokument, fabuła, krótki metraż, animacja - nie nakładamy żadnych ograniczeń w zakresie formy. Ważne, aby film nie przekroczył 30 minut. Tym sposobem większa liczba twórców otrzyma szansę na festiwalową projekcję. Zachęcamy zawodowców i amatorów, reżyserów, operatorów i twórców pracujących kompleksowo. Przysyłajcie filmy - mówią organizatorzy. Wybrane produkcje pokazane zostaną w Kinie Nowe Horyzonty w sobotę 13 czerwca, gdzie widzowie zagłosują na zwycięzcę. Drugą nagrodę przyzna jury. Zgłaszanie filmów odbywa się poprzez formularz na stronie organizatora bikedays.pl/platforma.

Program tegorocznej edycji BIKE DAYS Festiwalu Filmów Rowerowych obejmie 12 filmów zgrupowanych 4 blokach tematycznych i 2 wydarzeniach specjalnych. Na wieczorne imprezy zaprasza klub festiwalowy Szklarnia, gdzie oprócz muzyki czeka na uczestników pokaz rzemiosła rowerowego prowadzony przez byłego trenera polskiej kadry w kolarstwie. - Zaprosimy do rozmowy dawnych, wrocławskich mistrzów kolarstwa, wraz z BWA Awangarda zorganizujemy piknik i profesjonalne wyścigi na wrocławskim Welodromie, przygotujemy wystawę, warsztaty i miejskie ściganie - zapowiadają organizatorzy.

Więcej informacji na www.bikedays.pl, www.facebook.com/BikeDaysFestiwal