3,5 tysiąca zawodników na starcie wyścigu w Poznaniu

13 września stolicą Wielkopolski zawładną rowerzyści. Tego dnia odbędzie się Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge, czyli pierwszy, miejski wyścig rowerowy w Polsce. Na starcie pojawią się zarówno zawodnicy wyczynowi, jak i amatorzy i dzieci. Szykują się duże emocje!

Impreza ma mieć charakter nie tylko sportowy, ale być wielkim, rowerowym świętem. Dlatego dla uczestników przygotowano aż 3 dystanse. Najmłodsi (6-14 lat) pojadą trasą dookoła toru regatowego na poznańskiej Malcie w ramach 6KM Kids ŠKODA Challenge. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwali wolontariusze, a sami zawodnicy mogą mieć asystę rodziców. Co ciekawe, to właśnie pakiety startowe dla najmłodszych sprzedały się najszybciej.

trasa 6kmtrasa 6km fot. inf. pras.

Trasa 15KM ŠKODA Challenge została zorganizowana z myślą o amatorach i rodzinach, które chcą wspólnie wziąć udział w przejeździe ulicami Poznania. Tutaj również mniej liczy się czas, a bardziej wspólna zabawa i aktywny sposób spędzania weekendu. Trasa rozpocznie się na ulicy Baraniaka, dalej zawodnicy pojadą ulicami Jana Pawła II, Królowej Jadwigi, Aleją Niepodległości, Solną, Estkowskiego i przez Rondo Śródka wrócą na ulicę Baraniaka. Później rowerzyści zjadą do strefy finiszera, która zlokalizowana jest na mecie Toru Regatowego i tam wszyscy otrzymają medale.

trasa 15kmtrasa 15km fot. inf. pras.

Najwytrwalsi zawodnicy zmierzą się w 100KM ŠKODA Challenge. Tutaj trasa początkowo pokrywa się z piętnastokilometrową pętlą miejską, a dalej zawodnicy pojadą przez Pobiedziska w kierunku Gniezna. W Lednogórze skręcą i dookoła jeziora pojadą w kierunku Kiszkowa, dalej trasa prowadzi przez Wronczyn, Tuczno i Wierzonkę. Meta na ulicy Baraniaka w Poznaniu. Do rywalizacji na tym dystansie zgłosiło się ponad 2100 osób, wśród nich zawodnicy z Niemiec, Szwecji, Chin i Tajwanu! Maksymalny czas na przejechanie 100 kilometrów to 6 godzin.

trasa 100kmtrasa 100km fot. inf. pras.

- Zawodnicy będą startowali do wyścigu ze specjalnych sektorów. Każdy uczestnik został przydzielony do określonej grupy w zależności od deklarowanego tempa jazdy i rodzaju roweru. Chodzi o to, by najszybsi zawodnicy pojechali przodem i nie byli blokowani przez pozostałych. To ważne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Jazda w peletonie kolarskim różni się od przejażdżek rekreacyjnych. Jest duże tempo, ścisk i wysoka adrenalina - wyjaśnia Mateusz Klawiter, współorganizator zawodów, a prywatnie uczestnik triathlonów i wyścigów kolarskich.

Po zakończeniu wyścigu, wszyscy zawodnicy spotkają się nad poznańską Maltą, gdzie nastąpi dekoracja zwycięzców. Liczne atrakcje przygotowano tam także dla kibiców. Sponsorami tytularnymi wyścigu są Solid Logistics i ŠKODA.

Więcej informacji na stronie: http://bike.poznan.pl/

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.