Mamy pierwsze miejsca przyjazne rowerzystom!

Stowarzyszenie ?Zdrowy-Rower.pl?, organizator akcji zachęca wszystkich mieszkańców Warszawy do zgłaszania miejsc, które są dostosowane do potrzeb cyklistów. BikeSpot to specjalna akcja przygotowana z myślą o coraz liczniejszej grupie osób korzystających z transportu rowerowego, a jej celem jest ułatwienie poruszania się jednośladem po mieście.

Obecnie organizatorzy przeprowadzają audyty i wręczają certyfikaty miejscom, które spełniają odpowiednie wymogi. Pierwsze miejsca znajdują się już na mapie, dostępnej na stronie akcji: www.bikespot.com.pl. Warto jednak dodać, że wciąż można zgłaszać kolejne:

- Warszawski potencjał rowerowy nie został jeszcze w pełni wykorzystany, jest wiele miejsc o których nie mieliśmy pojęcia, że w ogóle istnieją i, że są aż tak przyjazne dla rowerzystów. Szacujemy, że do końca wakacji na naszej mapie będzie ponad pięćdziesiąt miejsc. To bardzo dobry wynik i dobrze rokując na kolejne lata. - mówi Adam Osuch, wiceprezes stowarzyszenia Zdrowy-Rower.pl

Jak dodaje, akcja spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem przez samych rowerzystów, jak i przedsiębiorców:

- Akcją BikeSpot chcemy zainteresować przede wszystkim warszawskich rowerzystów oraz przedsiębiorców. Wierzymy, że działania prowadzone w ramach akcji przyniosą obopólne korzyści. Przedsiębiorcy będą mieli znakomitą okazje do zaprezentowania swoich lokali wśród coraz liczniejszej grupy rowerzystów, a cykliści swoje miejsca do spędzania czasu i odpoczynku podczas tras rowerowych.

Spoty promujące akcję były wyświetlane w warszawskich autobusach i tramwajach. Wśród miejsc, które już znajdują się na mapie i mogą pochwalić się certyfikatem, są między innymi znane warszawskie rowerowe kawiarnie: OSiR Cafe, Warszawa Powiśle, czy Resort. Są też miejsca, w których rowerzyści mogą poczuć się szczególnie dobrze, takie jak NABO, gdzie do dyspozycji jest jedyny w warszawie bikebar (lada dla rowerzystów).

Do grona miejsc przyjaznych rowerzystom dołączają też duże firmy, w tym deweloperzy. Certyfikat otrzymał szwedzki kompleks biurowo - hotelowy Business Garden, w którym pracownicy biur mają  do dyspozycji stojaki rowerowe na zewnątrz budynku i każdym piętrze parkingu, szatnie z prysznicami, a w planach wydarzenia rowerowe. Certyfikat otrzymała też IKEA Targówek, za świetnie zadaszone stojaki rowerowe oraz stację naprawczą rowerów IBOMBO.

Przypomnijmy, że aby otrzymać certyfikat należy spełniać kilka wymogów.  Wszystkie miejsca są weryfikowane pod względem wyposażenia w różnego typu stojaki do przypięcia roweru oraz dodatkowych ułatwień, m.in.: możliwości skorzystania z narzędzi do naprawy roweru, przechowania pojazdu w bezpiecznym miejscu lub dostępności specjalnej oferty przygotowanej dla miłośników dwóch kółek.

Każdy, kto chce może zgłosić takie miejsce za pomocą specjalnego formularza na stronie internetowej akcji:  www.bikespot.com.pl

Polska na Rowery jest patronem medialnym tej akcji.

Więcej o: