Bydgoszczanie na rower miejski jeszcze poczekają, znikający zakaz jazdy rowerem w Rzeszowie, parking dla 12 rowerów w Szczecinie [PRZEGLĄD PRASY LOKALNEJ]

Kolejna porcja rowerowych wiadomości z Polski. W tym tygodniu pod lupę wzięliśmy Bydgoszcz, Rzeszów i Szczecin.

Bydgoszcz:

Drogowcy ogłosili kolejny przetarg na wdrożenie systemu bydgoskiego roweru aglomeracyjnego. Poprzedni unieważnili, bo oferty były zbyt drogie. To już drugie podejście do roweru miejskiego. Bydgoszczanie mieli korzystać z wypożyczalni jeszcze w tym roku. Wiadomo, że tego terminu nie da się dotrzymać. Kolejna data została wyznaczona na kwiecień 2015. Jeśli teraz uda się rozstrzygnąć przetarg, to właśnie wiosną przyszłego roku będzie można wypożyczyć rower w jednej z 31 stacji, które mają być rozmieszczone w mieście.

Cały tekst: http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz

Rzeszów:

Badanie opinii publicznej trwało siedem dni. Na trzech rzeszowskich deptakach pracownicy urzędu miasta zachęcali mieszkańców do wypełnienia ankiety. Na karcie do głosowania można było wybrać jedno ze zdań: "Jestem za utrzymaniem zakazu rowerowego na ul. 3 Maja, Grunwaldzkiej i Kościuszki" i "Jestem za dopuszczeniem ruchu rowerowego, z ograniczeniem prędkości do 10 km/h". Ankiety zdecydowało się wypełnić 4826 osób. - Za utrzymaniem zakazu poruszania się rowerami po deptakach wypowiedziało się 991 osób, natomiast za dopuszczeniem ruchu rowerowego z ograniczeniem prędkości do 10 km/h było 3816 osób. 19 głosów oddano nieważnych - informuje Katarzyna Pawlak z biura prasowego rzeszowskiego urzędu miasta.

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow

Szczecin:

Zamiast miejsca dla dwóch samochodów będzie parking dla 12 rowerów. Taka nowinka ma pojawić się na ul. Rayskiego. Pomysł wynika z postulatów przedsiębiorców z ul. Rayskiego - mówi Tomasz Loga, szczeciński oficer rowerowy. Parking rowerowy zastąpi parking samochodowy w dwóch miejscach ulicy Rayskiego: w pobliżu placu Zamenhofa i mniej więcej w połowie odcinka pomiędzy placem Zamenhofa a placem Grunwaldzkim. Stojaki rowerowe staną między krawężnikiem a kontrapasem biegnącym wzdłuż ul. Rayskiego. Po trzy w każdym miejscu, co oznacza możliwość przypięcia łącznie 12 rowerów.

Cały tekst: http://szczecin.gazeta.pl/szczecin

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.