Rozpoczęcie sezonu rowerowego w Żarach

Akcja "Polska na Rowery" budzi emocje również przed jej finałem - czyli Weekendem 6-8 czerwca. Niektórzy z miłośników rowerów decydują się na organizację imprezy w swoim własnym, tradycyjnym i indywidualnym terminie. Oto relacja z takiego właśnie wydarzenia

Już po raz piąty SKKT  ZSE ,,HORYZONT” zorganizował i rozpoczął w powiecie żarskim sezon rowerowy uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji ,,Polska na rowery''.

Polska na Roweryfot. Żary

W parku miejskim przy al. Jana Pawła II zebrało się 254 miłośników dwóch kółek z takich miast jak: Lubsk, Jasień, Gubin, Żagań i oczywiście z Żar.

Polska na Roweryfot. Żary

Przy eskorcie policji wyruszyli oni na 4 trasy rowerowe, które bezpiecznie doprowadziły wszystkich uczestników tego wydarzenia do Olbrachtowa.

Polska na Roweryfot. Żary

Na miejscu uczestnicy rajdu posilili się pyszną grochówką, oraz potrawami z grilla przygotowanymi przez Radę Sołecką. Po posiłku odbyło się losowanie akcesoriów rowerowych, ufundowanych przez Bank BGŻ.

Polska na Roweryfot. Żary

Wszyscy chętni mieli możliwość oznakowania rowerów, przez funkcjonariusza policji. Jedną z przygotowanych atrakcji był pokaz ,,dziennych” sztuczni ogni .Każdy z uczestników otrzymał paski odblaskowe oraz naklejki i smycze do kluczy z logo akcji ,,Polska na Rowery”.

Polska na Roweryfot. Żary