Rowerowe mistrzostwa MTB Dolnego Śląska w Zieleńcu

W niedzielę 3 sierpnia 2014 r. w Zieleńcu odbędą się Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka ?Fisha?.

Półtora tysiąca uczestników startowało już w poprzednich edycjach tego wydarzenia ścigając się o tytuł Mistrza i Mistrzyni Dolnego Śląska w kolarstwie górskim. W ubiegłym roku zdobył go Piotr Kurczab, student Politechniki Wrocławskiej, który pokonał bardziej wymagającą 55 kilometrową trasę w dwie godziny i dwie minuty. Dla mniej zaawansowanych kolarzy jest do wyboru krótsza (30 kilometrowa) trasa.

Maraton startuje na wysokości 880 m, najwyżej ze wszystkich organizowanych w Polsce. Trasy prowadzą przez malownicze ale też wymagające Góry Orlickie i Bystrzyckie, stokami Zieleńca, obok czeskiego schroniska Masarykova Chata, Drogą Ku Szczęściu w pobliżu rezerwatu Torfowisko. Honorowym patronem wyścigu jest Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa.

Impreza ma już swoich wiernych fanów biorących udział w każdej edycji. Jeżdżą solo lub rodzinnie, jak np. startująca wspólnie z mężem wrocławianka Monika Strychar, która rok temu założyła koszulkę Mistrzyni Dolnego Śląska. Maraton w Zieleńcu to zawody dla każdego. Przed rokiem wspólnie na podium stanęli 70-letni Jan Kocemba i dwunastoletni Marcel Kicaj, odbierając trofeum dla  najstarszego i najmłodszego zawodnika.

Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka „Fisha”, informatyka i entuzjastę kolarstwa. Zawody, które na stałe weszły do kalendarza rowerowych imprez, są częścią ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej „Polska na rowery”. Profesjonalną obsługę imprezy zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej.

Zapisy już trwają, zapraszamy na www.memorial.bikebrother.pl