Kielce: Radni będą głosować nad przewozem rowerów w autobusach. To już pewne

Na styczniowej sesji rady miasta radni będą głosować nad uchwałą, która zezwoli na przewóz rowerów w miejskich autobusach.

Porozumienie zakłada, że "przewóz rowerów dozwolony jest wewnątrz pojazdu, gdy istnieje możliwość swobodnego wprowadzenia i ustawienia roweru". W projekcie uchwały czytamy, że "przewóz rowerów w miejscach przeznaczonych do przewozu wózków inwalidzkich i dziecięcych, oznaczonych odpowiednimi piktogramami, jest możliwy, gdy miejsce nie jest zajęte". W przypadku wejścia do pojazdu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim lub osoby z wózkiem dziecięcym pasażer z rowerem zobowiązany jest ustąpić miejsca, a jeżeli w autobusie brak jest możliwości bezpiecznego ustawienia roweru, powinien opuścić pojazd.

Dokument początkowo miał być głosowany przez radnych jeszcze w poprzednim roku. - Dokument 5 listopada wyszedł do związków zawodowych, które mają miesiąc na przedstawienie opinii. Liczyliśmy po cichu, że otrzymamy je wcześniej, tak się jednak nie stało - tłumaczyła nam na początku grudnia to opóźnienie Barbara Damian, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Zmiany w przewozie rowerów mają być głosowane na sesji 16 stycznia.

Artykuł pochodzi z kieleckiego wydania lokalnego Gazety.