Wyścig po stojaki rowerowe zakończony! 477 tysięcy kilometrów na liczniku

Rywalizację województw w akcji ?Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie? wygrała Wielkopolska. Na kolejnych miejscach znalazły się województwa pomorskie, mazowieckie i śląskie. Łącznie uczestnicy akcji przejechali na rowerach 477 tysięcy kilometrów, a dzięki temu na ulicach polskich miast pojawi się 100 stojaków rowerowych od Fundacji Allegro All For Planet.

Akcja trwała od połowy lipca i miała za zadanie zachęcić wszystkich do wybierania roweru, jako zdrowego, ekologicznego i wygodnego środka transportu. Przez cały sezon, przed uczestnikami stawiano kolejne zadania związane z jazdą na „dwóch kółkach”. Ukończenie każdego z nich dawało szansę na nagrody indywidualne, ale jednocześnie umożliwiało wskazanie miejsc, gdzie najbardziej brakuje stojaków rowerowych. A te pojawią się w województwach, których mieszkańcy przejechali w akcji najwięcej kilometrów.

- Świadomie oddaliśmy decyzję o lokalizacji stojaków w ręce uczestników akcji, bo to oni najlepiej wiedzą, gdzie ich brakuje. Cieszymy się, że kolejny raz możemy poprawić infrastrukturę rowerową w Polsce. Przed nami teraz mozolna praca i przejrzenie tysięcy zgłoszeń. Na ich podstawie wybierzemy konkretne miejsca, gdzie pojawią się nowe miejsca parkingowe dla rowerów- mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

To już druga edycja „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”. Dzięki ubiegłorocznej akcji, nowe stojaki rowerowe pojawiły się między innymi w Krakowie, Starogardzie Gdańskim, Dąbrowie Górniczej, Pile, Tomaszowie Mazowieckim, Łodzi, Bytomiu, Ostrowie Wielkopolskim, Włocławku, Warszawie, Poznaniu i Słupsku.

Końcówkę walki o stojaki uatrakcyjniło dodatkowo Wyzwanie Polska na Rowery - konkurs, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody (rowery, sakwy i inne akcesoria). W naszym wyzwaniu wzięło udział aż 709 osób, a ukończyło je 349. Zwycięzcom - gratulujemy!