Ostatnia prosta w rywalizacji o stojaki rowerowe!

Jeszcze tylko przez kilka dni (do 30 września) wszyscy rowerzyści mogą powalczyć o stojaki rowerowe dla swojego województwa i miasta. Wystarczy wsiąść na rower i przejechany dystans przekazać na konto wybranego regionu. W miejscach wskazanych przez uczestników akcji, Fundacja Allegro All For Planet postawi w sumie 100 nowych stojaków rowerowych.

Akcja trwa od połowy lipca i do tej pory rowerzyści przejechali już ponad 450 tysięcy kilometrów! W rankingu województw prowadzi Wielkopolska, ale trwa zacięta rywalizacja regionów o kolejne miejsca „na podium”. Aktualną sytuację można śledzić na http://zaparkujklimatycznie.pl

- Cieszymy się, że udało nam się namówić do wspólnej zabawy rowerzystów z całej Polski. Mamy wiele przykładów mobilizacji lokalnych społeczności, które postanowiły wspólnymi siłami powalczyć o stojaki rowerowe. Organizowali wspólne przejazdy, promowali idee akcji w serwisach społecznościowych. Dzięki temu już wkrótce w wielu miejscach poprawimy infrastrukturę dla rowerzystów- mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

Ostatni weekend września to dobra okazja, by jeszcze dołączyć do akcji i wspomóc swój region w rywalizacji o stojaki. Wystarczy zainstalować w swoim telefonie bezpłatną aplikację „Kręć kilometry” (dostępna na systemy operacyjne iOS i Android) oraz wsiąść na rower. Po przejechaniu wymaganego dystansu, otrzymamy email z formularzem konkursowym, w którym poza swoimi danymi, możemy także wskazać miejsca, gdzie najbardziej brakuje stojaków rowerowych. Z tych sugestii Fundacja Allegro All For Planet wybierze lokalizacje dla nowych stojaków. Warto też wspomnieć, że dla uczestników przygotowano setki nagród indywidualnych, w tym między innymi rowery TREK oraz wycieczkę do Hiszpanii.

Szczegóły akcji i aktualny ranking województw dostępne są na http://zaparkujklimatycznie.pl