Finał AZS MTB Cup w Zabrzu

W niedzielę 15 września odbędzie się IV Plener Rowerowy - Zabrze 2013. Po raz kolejny w ramach imprezy kolarze rywalizować będą w finałowej edycji AZS MTB Cup, a także w Mistrzostwach Uczniów i Amatorów Zabrza.

AZS MTB Cup dobiega końca. Za nami 4 eliminacje - trudne, górskie trasy, dziesiątki rozdanych medali i nagród. Za kilka dni przyjdzie czas na podsumowanie sezonu, który niestety pogłębił kryzys polskiego XCO.

Jednak nie czas do narzekań. W Zabrzu poznamy triumfatorów klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach. Najwięcej emocji będzie z pewnością podczas rywalizacji kategorii U-23 i Elity, gdyż to jej przedstawiciele walczyć będą o 4 rowery o łącznej wartości 20 tys. zł.

Sportowych wrażeń w najbliższą niedzielę dostarczą również wyścigi rozgrywane w ramach IV Pleneru Rowerowego. Na osobnej trasie, dostosowanej do umiejętności amatorów kolarstwa odbędą się III Mistrzostwa Zabrza Uczniów (7-18 lat - 6 kategorii wiekowych) oraz III Amatorskie Mistrzostwa Zabrza (powyżej 19 lat - 5 kategorii wiekowych). Zapisać się na nie należy za pomocą formularza.

W tym samym czasie, na terenie dawnego basenu trwać będą mini-wyścigi i zabawy dla dzieci (4-6 lat), których animatorami będą przedstawiciele AWF Katowice. Udział w wyścigach Uczniów, Amatorów i Dzieci jest bezpłatny.

Miasteczko zawodów powstanie jak rok temu na terenie przyległym do boiska MOSiRu - ul. Żniwiarzy 4. Dla wszystkich uczestników przygotowane są posiłki regeneracyjne oraz pakiety startowe, w których znajdą się batonik i żele, oraz skarpetki kolarskie. Tradycyjnie już będzie możliwość testowania kamer i rowerów. W miasteczku zawodów pojawi się również stoisko z bielizną kompresyjną, serwis rowerowy oraz catering. Tradycyjnie po dekoracji zwycięzców zostaną wylosowane nagrody rzeczowe m.in. kaski, akcesoria, ładowarki, okulary, skarpetki.

Szczegółowe informacje na www.azsmtbcup.com