Pogoda dopisała, cyklistów na AZS MTB Cup zabrakło

W minioną sobotę na terenie stacji narciarskiej Wierchomla, w Gminie Piwniczna-Zdrój odbyła się III edycja AZS MTB Cup. Mimo wyśmienitej pogody i trudnej górskiej trasy (jakiej podobno oczekuje wielu kolarzy) frekwencja była niewielka.

Kondycję polskiego XCO najlepiej obrazuje rozegrany w sobotę 17 sierpnia w Wierchomli wyścig. Impreza punktowana wpisana do kalendarza PZKol, bezpłatny start dla żaka, młodzika i juniora młodszego, nagrody rzeczowe porównywalne jak na maratonach, pakiety startowe o wartości 40 zł, rowery testowe a na starcie... No właśnie. W wynikach można sprawdzić po ilu zawodników startowało w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jednak słysząc pozytywne opinie obecnych na imprezie kolarzy, trzeba robić swoje, przygotować nowe atrakcje dla zawodników i kibiców aby ratować tę olimpijską dyscyplinę na naszym krajowym "podwórku". Warto jeszcze w tym miejscu zaznaczyć utrudnianie organizacji imprez kolarskich ze strony lokalnego nadleśnictwa. Bardziej dociekliwi wiedzą o czym mówimy... Taką krótką lecz przykrą refleksją podzielili się z nami organizatorzy zawodów.

Przejdźmy jednak do samej rywalizacji. W najmłodszych kat. wiekowych walczyli reprezentanci klubów z regionu. Na pierwszych miejscach uplasowali się odpowiednio: Żak chłopcy: Krystian Siarka (GKS Raba Wyżna - Podsarnie), Młodzicy: Szymon Drobny (UKS ZAWOJAK), Młodziczki: Klaudia Bajołek (KS Luboń Skomielna Biała), Juniorzy młodsi: Michał Bal (KS Luboń Skomielna Biała), Juniorki młodsze: Kaja Karkula (KS Luboń Skomielna Biała), Juniorzy: Paweł Prudło (Choma Team), Juniorki: Agnieszka Bal (KS Luboń Skomielna Biała). W wyścigu kobiet (U-23 i elita) bezkonkurencyjna okazała się Stefania Staszel (KS Luboń Skomielna Biała), która umocniła się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej. Rywalizację wśród panów zdominowali zawodnicy z Mitutoyo AZS Politechnika Wrocławska a najlepszym z nich okazał się Patryk Kaczmarczyk. Zawodnicy wrocławskiej "polibudy" triumfowali również w klasyfikacji drużynowej akademickiego pucharu Polski.

Kolejna edycja AZS MTB CUP już w najbliższą niedzielę 25 sierpnia w Lublinie, w ramach VI Lubelskiego Festiwalu rowerowego.

Więcej informacji na www.azsmtbcup.com