Festiwalowy Bike Maraton w Szklarskiej Porębie

Raz w roku na szrenickim stoku odbywa się Festiwal Rowerowy, najstarsze i największe spotkanie miłośników różnych odmian kolarstwa. Tym razem Bike Festiwal odbędzie się w weekend 15 - 18 sierpnia a bazą tradycyjnie będzie dolna stacja Ski Areny Szrenica.

W sobotę 17 sierpnia odbędzie się najliczniejsza konkurencja festiwalu - Bike Maraton, najstarsza seria maratonów MTB w Polsce. Jak zawsze organizatorzy maratonu przygotowali dla uczestników trzy trasy do wyboru:

- Mini, pod patronatem producenta rowerów marki Medano - najłatwiejsza trasa, licząca 21 km, prowadząca od startu nartostradą Puchatek. Później szerokimi szutrowymi drogami rowerowymi, z dwoma ciekawymi zjazdami, bez większych trudności technicznych. Trasa zaliczana do lekkich i przyjemnych.

- Mega, o długości 54 km, początkowo poprowadzony taki jak trasa Mini, po rozjeździe od razu sztywny podjazd na Grzybowiec i techniczny zjazd do Jagniątkowa, następnie sporo singli i technicznych odcinków o interwałowym charakterze. Trasa powinna podobać się wszystkim miłośnikom MTB w czystej postaci

- Giga , pod patronatem Pol - Sport Group, przedstawiciela marki smarów Pedro's liczy 76km i jest to prawdziwe górskie wyzwanie, spora liczba podjazdów i technicznych zjazdów oraz długi dystans sprawiają, że dystans Giga wybierają najtwardsi zawodnicy MTB.

Po starcie głównych dystansów, przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę rozegrany zostanie Dziecięcy Bike Maraton czyli bezpłatne zawody dla najmłodszych. Każdy młody zawodnik MTB otrzyma swój nr startowy, dyplom i upominek.

Gdy emocje ścigania opadną a zwycięzcy odbiorą swoje nagrody, rozpocznie się Tombola, czyli losowanie nagród wśród wszystkich uczestników Bike Maratonu. A w Tomboli tym razem - rower, kaski i pompki, aparaty fotograficzne, zegarki, bony do sklepu internetowego oraz bagażnik rowerowy.

Więcej informacji, zapisy, mapy tras dostępne pod adresem www.bikemaraton.com i na Facebooku.