150 cm dla rowerzysty - wyprzedzaj bezpiecznie

"Akcja ?150 cm? dla rowerzysty to kampania edukacyjna, mająca pokazać jak ważna jest odległość samochodu od wyprzedzanego roweru. Organizatorzy kierują swoje działania w szczególności do kierowców samochodów, którym chcą uświadomić jak ważne jest zachowanie ostrożności na drodze.

Akcja "150 cm dla rowerzysty" organizowana przez Stowarzyszenie 'Zdrowy-Rower' nabiera tempa. Już teraz w wielu miejscach w kraju można za darmo odebrać naklejki na samochód promujące akcje bezpiecznego wyprzedzania rowerzystów. A już jutro (13 sierpnia) od godziny 8 naklejki na auta oraz ulotki promujące akcję będą rozdawane w Warszawie przy parkingu park&ride Okęcie.

Celem inicjatywy jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększenie komfortu rowerzystów jeżdżących po jezdniach. Naklejka nie tylko uczy prawidłowego zachowania kierowców, którzy widzą ją na aucie osoby jadącej przed nimi, ale także wskazuje na drodze kierowców szanujących prawa i bezpieczeństwo rowerzystów, którzy postanowili przyłączyć się do akcji i oznakować własne auto.

Logo akcji jest dystrybuowane w postaci: naklejek na samochody memów internetowych, nadruków na koszulki oraz reklama wielkoformatowych. Zachęcamy do propagowania grafiki akcji (np na własnych kontach na Facebooku) i oczywiście do naklejenia nalepek na własne auta.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na www.150cm.pl

Więcej o:
Komentarze (22)
150 cm dla rowerzysty - wyprzedzaj bezpiecznie
Zaloguj się
 • uniwersalny_login

  Oceniono 30 razy 28

  Nie dość, że wyegzekwować 1m jest ciężko to jeszcze naklejka jest od dupy strony. Obrazek pokazuje wyprzedzanie przez rowerzystę, a nie rowerzysty.

 • coomitam

  Oceniono 28 razy 14

  bzdura, naklejka niczego nie uczy.
  Kiedyś rowery miały takie wysuwane plastikowe łapki z odblaskiem na końcu montowane na bagażniku.
  Taka wyciągnieta w bok łapka zmuszała samochód do zachowania odstępu (musiał ominąć łapkę).
  Zróbcie takie coś, a nie naklejki do tego nieprawdziwe, 100cm jest w przepisach, nie mąćcie ludziom w głowach.

 • kolarz1980

  Oceniono 12 razy 10

  Czyli chodzi o to, by szybszy i większy nie wyprzedzał słabszego w odległości mniejszej niż 100 cm a najlepiej 150?
  To w jakiej odległości powinien wyprzedzać rowerzysta pieszych?

 • kolarz1980

  Oceniono 17 razy 7

  150? "O, to bez kozery powiem pińćset! Dziesięć tysięcy! Pięćdziesiąt! Milion!" :)
  (klasyk )

 • ephriam

  Oceniono 14 razy 4

  Ja rozumiem, że skoro chcą aby rowerzysta był wyprzedzany/wymijany z zachowaniem odległości 150 cm, to mam nadzieje, że rowerzyści też podczas głównie wymijania zachowają tą odległość. Nie ma przecież podwójnych standardów...

 • serekprawdy

  Oceniono 2 razy 0

  allegro.pl/fixed-gear-ostre-kolo-retro-szosa-bluza-z-kapturem-i3809873069.html

 • apendula_niewdziosek

  Oceniono 33 razy -3

  Jak rowerzysta przeciska się prawą stroną wyprzedzając samochody zatrzymane na czerwonym świetle, a potem jedzie środkiem pasa, to jak rozumiem nie przeszkadza mu jazda blisko od samochodów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX