150 cm dla rowerzysty - wyprzedzaj bezpiecznie

"Akcja ?150 cm? dla rowerzysty to kampania edukacyjna, mająca pokazać jak ważna jest odległość samochodu od wyprzedzanego roweru. Organizatorzy kierują swoje działania w szczególności do kierowców samochodów, którym chcą uświadomić jak ważne jest zachowanie ostrożności na drodze.

Akcja "150 cm dla rowerzysty" organizowana przez Stowarzyszenie 'Zdrowy-Rower' nabiera tempa. Już teraz w wielu miejscach w kraju można za darmo odebrać naklejki na samochód promujące akcje bezpiecznego wyprzedzania rowerzystów. A już jutro (13 sierpnia) od godziny 8 naklejki na auta oraz ulotki promujące akcję będą rozdawane w Warszawie przy parkingu park&ride Okęcie.

Celem inicjatywy jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększenie komfortu rowerzystów jeżdżących po jezdniach. Naklejka nie tylko uczy prawidłowego zachowania kierowców, którzy widzą ją na aucie osoby jadącej przed nimi, ale także wskazuje na drodze kierowców szanujących prawa i bezpieczeństwo rowerzystów, którzy postanowili przyłączyć się do akcji i oznakować własne auto.

Logo akcji jest dystrybuowane w postaci: naklejek na samochody memów internetowych, nadruków na koszulki oraz reklama wielkoformatowych. Zachęcamy do propagowania grafiki akcji (np na własnych kontach na Facebooku) i oczywiście do naklejenia nalepek na własne auta.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na www.150cm.pl