Finał czasówek Merida Mazovia MTB Marathon

W sobotę 27 lipca odbyła się ostatnia w tym sezonie czasówka cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Poprzednio zawodnicy ścigali się z czasem w Olsztynie i Kazimierzu Dolnym. Tym razem trasa wiodła z Białegostoku do Supraśla i liczyła nieco ponad 9 km. Emocji było sporo, a atmosferę dodatkowo podgrzewało silne słońce, sprawiające, że rywalizacja była szczególnie wyczerpująca.

To była ciekawa rywalizacja, dynamiczna. Może nawet trochę bardziej zawzięta, bo ostatnia w sezonie. Zawodnicy startujący w Białymstoku mieli okazję sprawdzić się w rywalizacji na czas, ale także rozgrzać przed jutrzejszym maratonem w Supraślu. Jazda w takim upale to prawdziwe wyzwanie! Na mecie zawodnicy byli skrajnie zmęczeni, wypijali litry wody, ale wyglądali na niezwykle dumnych. Czasówka w Białymstoku powoli staje się klasykiem Merida Mazovia MTB, tym przyjemniej było nam znów rywalizować w tym miejscu - mówił po dekoracji zawodników Cezary Zamana, były kolarz i organizator maratonów Merida Mazovia MTB, największego cyklu imprez kolarskich w amatorów w Polsce.

Najszybszy w Białymstoku był Marcin Zawadzki (SBR Bank Milsport Team) z czasem 00:16:29, drugi czas (00:16:37) należał do Daniela Formela (Trek Gdynia), a trzeci był Andrei Mourygin (Banki Spółdzielcze) z czasem 00:16:42.

Tytuł Mistrza Jazdy Indywidualnej na czas, za najszybsze pokonanie wszystkich trzech czasówek w tym sezonie, zdobył Andrei Mourygin (Banki Spółdzielcze) z sumą czasów 00:35:07. Drugim zawodnikiem w tej rywalizacji był Marcin Kulesza (Świat Rowerów Raleigh Team), który trzy czasówki przejechał w czasie 00:36:14, a trzeci był Kacper Cacko (APS Polska Cozmobike) z sumą czasów 00:36:35.

Tytuł Mistrzyni Jazdy Indywidualnej na czas zdobyła Krystyna Żyżyńska (MYBIKE.PL) z sumą czasów 00:44:21. Drugą zawodniczką była Monika Wrona (MYBIKE.PL), która pokonała trasy czasówek w czasie 00:47:27, a trzecia Edyta Macieja z WSKG Terbud Team z czasem 00:59:34.

Kolejne rowerowe wyzwanie już wkrótce - 3 sierpnia w Wieliszewie odbędzie się wyjątkowy, dwudziestoczterogodzinny maraton Unior Mazovia 24h, a 15 sierpnia XI etap letnich maratonów w Gołdapi.

Więcej informacji na www.mazoviamtb.pl.