AZS MTB Cup pod Orlicą

W sobotę 20 lipca do Zieleńca zjadą najlepsi specjaliści od cross-country, czyli olimpijskiej odmiany kolarstwa górskiego. Szykują się wielkie sportowe emocje.

Nowa lokalizacja w kalendarzu cyklu zawodów AZS MTB Cup nie jest przypadkowa. W Zieleńcu od lat trenują kolarze a wyjątkowy mikroklimat i ukształtowanie terenu sprawiają, że ich forma wzrasta jakby jeździli po alpejskich przełęczach.Ponadto w Zieleńcu prężnie działa stowarzyszenie, które z pomocą profesjonalistów buduje w tym sezonie nowe trasy DH/FH oraz nową niezwykle ciekawą rundę XCO. Będzie na niej można na stałe trenować w różnych wariantach długości i trudności.

Te czynniki sprawiły, że rywalizacja podczas II edycji cyklu odbędzie się u podnóża Orlicy. Impreza jest wpisana do kalendarza PZKol i ma rangę Akademickiego Puchary Polski. Dzięki temu na starcie spodziewać się możemy najlepszych zawodników z kraju. Ale pamiętajcie - w zawodach może wystartować każdy ! Prowadzona będzie klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych (kobiet i mężczyzn): żak, młodzik, junior młodszy, junior, U-23, elita i Masters mężczyzn.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zapisy i harmonogram zawodów na www.azsmtbcup.com.