Bursztyny w słońcu - Bike Maraton Wieluń

Piękną słoneczną pogodą przywitał miłośników MTB Wieluń i cały Szlak Bursztynowy, na którym rozegrana została II edycja Bike Maraton, najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce.

Niepewne prognozy pogody oraz deszcz przeddzień imprezy nie wystraszył zawodników i na starcie stanęło prawie 700 osób. Przy obfitującym w wyścigi MTB weekendzie, obsada w Wieluniu była najbardziej liczna spośród wszystkich rozgrywanych imprez.

Punktualnie o godz. 11.00, Maciej Grabek dał znak do startu i peleton kolarzy wyruszył na specjalnie przygotowane trasy. Wśród tłumu kolarzy był Janusz Antczak, burmistrz Wielunia i zapalony kolarz. To dzięki jego zaangażowaniu Wieluń zagościł na mapie Bike Maratonu.

Na trasie trwała ostra rywalizacja, płaski profil trasy i wiejący wiatr sprawiał, że na trasie tworzyły się kolarskie pociągi a o zwycięstwie nieraz decydował sprinterski finisz o błysk szprychy.

Tak też było na królewskim dystansie Giga Pedros, gdzie do pokonana kolarze mieli 94 km a o zwycięstwie decydowały ułamki sekund. Najszybszy na mecie okazał się Tomasz Jajonek (DSR Author) , który pokonał swojego klubowego kolegę Piotra Wilka . Trzeci na mecie Marcin Kowalczyk stracił do zwycięzców ponad 6 minut.

Wśród Pań w klasyfikacji Mega Open triumfowała Aleksandra Misterską (MTB Votum Team) przed Małgorzatą Lewandowską (2x3 MTB Racing Team) i Izabelą Chomicz (Im-Motion Team) .

Najszybszym mężczyzną na średnim dystansie okazał się Paweł Wiendlocha (DSR Author) , który z dużą przewagą pokonał Bartłomieja Iwańskiego (Maxxis Wąs Pro Dealer) i Dariusza Hleka (2x3 MTB Racing Team).

Na najkrótszym dystansie Mini - Medano zwyciężyli Patrycja Świerczyńska i Aleksander Marek . W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się zawodnicy DSR Author .

W miasteczku zawodów przez cały dzień na uczestników i kibiców czekało wiele atrakcji. Najmłodsi rywalizowali w Dziecięcym Bike Maratonie, starsi mogli zapoznać się z ofertą rowerów Medano oraz całą gamą produktów i akcesoriów rowerowych. Po dekoracjach zwycięzców odbyła się najbardziej wyczekiwana chwila, czyli Tombola. A w Tomboli nowych właścicieli znalazł rower, aparat, zegarki, akcesoria rowerowe, bony do sklepu rowerowego i wiele innych.

Już za 2 tygodnie (8 czerwca) Bike Maraton zawita na Dolny Śląsk, do Głuszycy. W tamtejszej Strefie MTB czeka na zawodników prawdziwe górskie ściganie.