3, 2, 1 start! Nadjeżdża Odjazdowy Bibliotekarz

Odjazdowy Bibliotekarz to międzynarodowa akcja, która skupia miłośników książek, bibliotekarzy, fanów rowerów i aktywnego wypoczynku. W tym roku kampania odbędzie się już po raz czwarty. W rajdach rowerowych Odjazdowy Bibliotekarz między 1 maja a 9 czerwca wezmą udział tysiące uczestników.

Akcja odbędzie się w ponad 190 miejscowościach z całej Polski (m.in. Elbląg, Gdańsk, Kalisz, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław, Zabrze...). Odbył się już pierwszy rajd zagraniczny - w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Rumunii na rowery wsiadło 255 osób z Satu Mare! Swój udział zapowiedzieli także bibliotekarze i czytelnicy ze Stanów Zjednoczonych (San Antonio, Mt. Juliet, Columbus). W Polsce akcję otworzyła 1 maja edycja w Choczu, w której udział wzięło 98 osób.

Odjazdowy Bibliotekarz to kampania społeczna, której głównym celem jest kreowanie pozytywnego wizerunku bibliotekarzy i bibliotek. To także promowanie czytelnictwa, książki, oraz roweru jako ekologicznego i zdrowego środka lokomocji. Niejednokrotnie w rajdach biorą udział całe rodziny, a wydarzeniu towarzyszą dodatkowe atrakcje - ogniska, konkursy, kalambury, rozdawanie nagród od sponsorów, debaty, gry miejskie, zabawy dla dzieci itp.

Akcję koordynują: Stowarzyszenie Bibliosfera.org , Fundacja Normalne Miasto-Fenomen , Stowarzyszenie Smartness.

Więcej informacji o Odjazdowym Bibliotekarzu: www.odjazdowybibliotekarz.pl

Zapraszamy do wzięcia udziału w weekendzie Polski na Rowery. Przyłączcie się do organizowanych imprez lub zróbcie własną. Więcej informacji TUTAJ.