Rowerowa majówka z Mazovią MTB za nami!

3 maja w Toruniu odbył się drugi etap letniego cyklu Merida Mazovia MTB Marathon, tworzący wraz z maratonem w Bydgoszczy (4 maja) rowerową propozycję Cezarego Zamany na aktywną majówkę.

Choć tym razem pogoda nie była tak słoneczna, na szczęście obyło się bez deszczu. Na starcie stawiło się 789 zawodników, w tym wiele dzieci. Maratony Merida Mazovia MTB, zapewniające warunki do kolarskiej rywalizacji na najwyższym poziomie, każdorazowo przyciągają zarówno amatorów jazdy na rowerze jak i profesjonalistów.

Wyścig rozpoczął się i zakończył na terenie Motoareny Toruń, zapewniając zawodnikom wyjątkowe sportowe wrażenia i dodatkowy zastrzyk adrenaliny. Honorowym starterem wyścigu został Prezydent Torunia Pan Michał Zaleski.

Maraton w Toruniu uznać można za jeden z szybszych. Trzynaście sektorów wystartowało z Motoareny naprawdę dynamicznie. Trasa była dość wymagająca, konieczne było zachowanie pełnej czujności przez wszystkich zawodników. Były pewne podstępne fragmenty, podjazdy, zjazdy, sekcje piasków, jednym słowem prawdziwe kolarskie, terenowe wyzwanie. Świetna współpraca z władzami miasta, zdecydowanie chcemy znów rywalizować w Toruniu w następnym sezonie - po przejeździe mówił Cezary Zamana, organizator maratonu i były kolarz.

Organizatorzy tradycyjnie zapewnili komfortowe zaplecze do sportowej rywalizacji. Na trasie zawodnicy mieli do dyspozycji napoje i energetyczne przekąski, a po przejeździe czekał na nich regeneracyjny posiłek. Uczestnicy wypili aż 1000 litrów wyjątkowej jakości Wody Bydgoskiej, która czekać będzie również na zawodników i osoby towarzyszące w Bydgoszczy. Na maratonie w Toruniu rozpoczęliśmy promocję akcji „Ciśnienie na życie”, zachęcając uczestników i towarzyszące im osoby do bezpłatnego badania ciśnienia. Akcja cieszyła się sporą popularnością, która z pewnością będzie rosła z każdą edycją, promując badania profilaktyczne oraz zdrowy tryb życia.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych fanów jazdy na rowerze. Dzieci startowały w mini-wyścigu, doskonaliły umiejętności jeżdżąc na rowerkach biegowych Puky Race, brały udział w konkursach oraz bawiły się na placu zabaw.

Zawodnicy mogli startować na jednym z czterech dystansów: liczącym 9 km Hobby, Fit o długości 26 km, 54 km Mega albo Giga, który liczył 82 km.

Pierwszy na dystansie Hobby był Miłosz Ośko (Warszawski Klub Kolarski) z czasem 00:28:28, drugi był Kacper Macieja (WSKG Terbud Team) z czasem 00:28:50, trzeci linię mety przejechał Wojciech Pastor (Sante BSA Tour) z czasem 00:33:24. Zawodniczką, która najszybciej pokonała ten dystans była Aleksandra Lach (UKK.BDC Huragan Wołomin) z czasem 00:33:25, druga na mecie była Julia Ptaszek (Warszawski Klub Kolarski) z czasem 00:36:05, natomiast trzeci najlepszy czas (00:37:20) uzyskała Zosia Bombała z Legion-serwis Active Jet Merida Team.

W kategorii mężczyzn, na dystansie Fit najszybszy okazał się Michał Nawrocki (BejmBike Team) z czasem 00:53:08, jako drugi linię mety przekroczył Rafał Iwan (Bikestacja.pl KCNC) z czasem 00:53:57, trzeci był Bartosz Bejm (BejmBikeTeam) z czasem 00:54:08. Najszybszą kobietą na tym dystansie była Maja Wiśniewska (Warbud - warto budować) z czasem 01:06:31, jako druga trasę pokonała Lucyna Gorczak-Cała (Luz Grupa Mrągowo) z czasem 01:06:56, trzecia była Małgorzata Nowacka (Bydzia Power Bike Team) z czasem 01:08:51.

Dystans Mega jako pierwszy pokonał Daniel Formela (Trek Gdynia) z czasem 01:49:50, drugi najszybszy czas (01:51:30) uzyskał Bartosz Grędziński z Banaszek Duda Jamis Team, trzeci był Grzegorz Maleszka (Dachland) z czasem 01:51:38. W kategorii kobiet na tym dystansie, linię mety jako pierwsza przekroczyła Agnieszka Sikora (Legion-serwis Active Jet Merida Team) z czasem 02:02:33, druga była Anna Klimczuk (Świat Rowerów Kellys Team) z czasem 02:04:58, trzecia była Zofia Sołtys (velmar.pl - Merida team) z czasem 02:18:56.

Najszybszy na dystansie Giga, był Paweł Baranek (MBike Retro Team) z czasem 02:46:53, jako drugi trasę przejechał Artur Mioduszewski (MBike Retro Team) z czasem 02:48:38, trzeci był Dariusz Zakrzewski (Banki Spółdzielcze) z czasem 02:52:18. W kategorii kobiet, pierwsza na tym dystansie była Urszula Luboińska (MBike Retro Team) z czasem 03:19:43, drugi czas (03:46:48) uzyskała Dorota Czamara z Optima Bike Team, trzecia była Kinga Kantorska-Wielgosz (WSKG Terbud Team) z czasem 04:02:58.

Po Toruniu i Bydgoszczy, Merida Mazovia MTB odwiedzi Piaseczno, gdzie 19 maja odbędzie się kolejny etap letniego cyklu maratonów. Serdecznie zapraszamy na kolejne rowerowe wyzwanie!

Szczegółowe informacje, relacja oraz zdjęcia z maratonu na: www.mazoviamtb.pl

Więcej o: