Setki stojaków w zamian za spóźnione Veturilo

Wypożyczalnie Veturilo wystartują dopiero w drugiej połowie marca, ale ZTM pociesza, że w zamian kupi więcej stojaków, które staną w całym mieście.

W ostatni wtorek Zarząd Transportu Miejskiego ujawnił, że wypożyczalnie Veturilo zostaną uruchomione dopiero w drugiej połowie marca. Wcześniej zakładano, że rowery będzie można wypożyczać od 1 marca. Powodem poślizgu ma być zimowa aura, która uniemożliwia montaż nowych 70 stacji, które mają się pojawić w południowej części Śródmieścia, na Ochocie i na Pradze. W umowie z operatorem znalazł się zaś zapis, że zarówno istniejące, jak i nowe stacje mają być uruchomione w tym samym terminie.

Późniejszy start Veturilo oznacza mniejsze opłaty miasta na rzecz operatora. ZTM informuje, że dzięki temu będzie mógł kupić więcej stojaków - 720 zamiast 600. Mają one stanąć w tym roku w różnych częściach miasta, m.in. przy szkołach, domach kultury czy bibliotekach. Dotychczas ZTM montował je m.in. na pętlach i przy niektórych stacjach metra. Zakupione stojaki będą miały kształt odwróconej litery "U"

Artykuł pochodzi z warszawskiego wydania lokalnego Gazety.