Salewa sponsorem technicznym cyklu MTB Marathon 2013

W 2013 roku Salewa została sponsorem technicznym cyklu MTB Marathon i Triathlon Series! Marka wspierać będzie team organizacyjno-techniczny imprez, by zapewnić wszystkim uczestnikom trasy górskie  jeszcze wyższej jakości!

Maraton MTB funkcjonuje obecnie jako dyscyplina kolarstwa górskiego. Jak sama nazwa wskazuje, kolarze ścigają się na długiej, wytrzymałościowej trasie, wymagającej zarówno pod względem nawierzchni, jak i profilu. Każdy maraton składa się z kilku zróżnicowanych etapów.

Do takiego sportu konieczne jest nie tylko przygotowanie fizyczne zawodnika, ale i odpowiedni sprzęt. Salewa to outdoorowa marka z tradycjami, dynamicznie rozwijająca się , by jak najlepiej sprostać wymaganiom niesionym przez współczesność.

Nasz sprzęt podlega ciągłym testom w ekstremalnych warunkach. Dzięki temu, końcowy efekt, dostępny w sklepach to gwarancja najwyższej jakości i funkcjonalności. Jesteśmy świadomi, jak duży wkład w rozwój naszej marki mają  testerzy. I nie pozostajemy im dłużni. Z przyjemnością oznajmiamy, iż w 2013 roku Salewa została sponsorem technicznym cyklu MTB Marathon i Triathlon Series! Marka wspierać będzie team organizacyjno-techniczny imprez, by zapewnić wszystkim uczestnikom trasy górskie jeszcze wyższej jakości!

W 2013 w ramach cyklu MTB Marathon odbędą się następujące imprezy:

Powerade Garmin MTB Marathon, czyli... seria wyścigów MTB skierowanych do prawdziwych pasjonatów tej dyscypliny, prowadzących w zdecydowanej większości malowniczymi trasami górskimi - jedynie pierwsza edycja, rozgrywana w Murowanej Goślinie pod Poznaniem jest wyścigiem „płaskim”.

Kolejne biegną już tylko w terenie górskim po trasach tak trudnych, jak i pięknych. Na każdym z wyścigów uczestnicy mają do wyboru trzy dystanse w zależności od swoich umiejętności: Mini, Mega i Giga, czyli w przybliżeniu - 20, 40 i 75 km.

Sudety MTB Challenge, czyli najstarszy wyścig etapowy MTB rozgrywany między Alpami a Uralem, a od 2005 nieprzerwanie organizowany w paśmie Sudetów, zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie granicy. Sześć dni spędzonych na trasie liczącej ok. 385 km w poziomie i ok. 12 km w pionie to doskonała okazja dla wszystkich uczestników, by poczuć charakterystykę terenu górskiego w tym rejonie Europy; gór niewysokich (max. wysokość ok. 1280 m n.p.m.), ale pięknych i stanowiących raj na ziemi dla prawdziwych koneserów kolarstwa górskiego.

Kolejna, dziewiąta odsłona imprezy odbędzie się w terminie 28.07 - 02.08.2013. Prolog i pięć etapów - wszystko rozpoczyna i kończy się w sercu Gór Stołowych - Kudowie Zdroju.

Beskidy MTB Trophy, czyli jedna z niewielu imprez etapowych świata ujęta w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Obok wyścigów w RPA, Hiszpanii, Austrii, Niemczech, Turcji, Malezji i Brazylii zawody te będą szansą na zdobycie punktów do Challenge'u UCI. Od 2007 roku na linii startu stają amatorzy i zawodowcy - wszyscy głodni wrażeń i żądni prawdziwego ryzyka związanego z pokonywaniem naturalnych trudności serwowanych przez wciąż dzikie i mało eksplorowane górskie pasma Beskidów.

Przez cztery dni tego ciężkiego wyścigu zawodnikom przyjdzie zmierzyć się z trasą liczącą 293 km oraz z przewyższeniem rzędu 11600 m. Brzmi co najmniej wymagająco? "Tylko rezygnacja jest przegraną, wszystko inne to krok naprzód". Impreza rozegrana zostanie w terminie 30.05 - 02.06.2013.

Carpathia MTB Venture, czyli najmłodsza impreza w całej rodzinie wyścigów MTB. Rozgrywana od 2011, od początku wzbudzała wiele pozytywnych emocji. Główną ideą wyścigu jest poruszanie się w dwuosobowych zespołach przy użyciu mapy. Wariant przejazdu to bowiem jedynie sugestia organizatorów, a prawdziwy klucz do zwycięstwa w tym „rowerowym orienteringu” to właśnie umiejętność bezbłędnego odczytywania mapy i znajomość topografii terenu.

Carpathia składa się z sześciu etapów, poprowadzonych w możliwie najszerszym spotykanym w naszym kraju spektrum tras; niezwykle urozmaiconym i na pierwszy rzut oka, trudnym terenie. Ten wyścig to jak żaden inny gwarancja wprost niekończącej się jazdy, niezapomnianych widoków, dziewiczych ścieżek i ciągłych emocjonujących wyborów. Tutaj bowiem w dużym stopniu to zawodnik decyduje, ile chce zobaczyć i doświadczyć. Należy jednak mierzyć siły na zamiary - liczy się doświadczenie w terenie, a i umiejętności techniczne grają bardzo ważną rolę. Większość pasm generuje spore różnice wysokości, a wysokości bezwzględne nie dają taryfy ulgowej.

Oprócz wyścigówMTB, Salewa wesprze również imprezę triathlonową Volvo Triathlon PL.Celem organizatorów jest wyniesienie wyścigu na zaawansowany, wyższy poziom. Na cały cykl składają się trzy edycje: w Mrągowie, Mikołajkach i Chodzieży.

Każda z nich oferuje trzy zróżnicowane pod względem długości dystanse: 1/2 Ironman - dla zaprawionych, doświadczonych zawodników, dystanse średnie oraz dystans dla nowicjuszy 5/25/5, pragnących posmakować charakterystyki zmagań triathlonowych, obejmujący: 500 m pływania (najkrótsza runda), ok. 25 km jazdy rowerowej (w praktyce ok 22,5 km czyli jedna runda) oraz bieg na 5 km (w praktyce 5,25, czyli jedna runda). Dla zawodników przygotowany zostanie specjalistyczny serwis oraz koła zapasowe uznanej na świecie marki DT Swiss.

Edycje Volvo Triathlon PL odbywać się będą od 30 czerwca do 25 sierpnia 2013 roku.

Szczegółowe informacje o wyścigach dostępne są na www.mtbmarathon.com oraz www.triathlonpl.com