Polak mistrzem Europy 2012 w bikejoringu

Miniony weekend był szczęśliwy dla naszego czołowego zawodnika w bikejoringu - Igora Tracza. Podczas Mistrzostw Europy OFF Snow w niemieckiej miejscowości Christianslust , Igor dotarł do mety z czasem 17:41,1, czym zdobył z psem Ozzim tytuł Mistrza Europy w kategorii DBM - One Dog Man Senior.

W mistrzostwach wzięło udział blisko 300 drużyn z 18 państw, w których zarejestrowano prawie 1200 psów. Mistrzostwa rozgrywane były w kilku dyscyplinach, wśród których jedną z najważniejszych był bikejoring, czyli wyścigi psich zaprzęgów.

Mimo że w tej dyscyplinie ten doświadczony zawodnik zdobywa kluczowe lokaty, zawody w Christianslust nie należały do łatwych również dla niego. Po pierwszym etapie 5,1 km jego przewaga nad Szwedem Mikaelem Henrikssonem jego wynosiła zaledwie 0,3 sekundy. Zyskując 7 sekund dalszej przewagi w drugim etapie Igor wywalczył upragnione zwycięstwo. Warto dodać, iż w kolejnej kategorii Two Dog Scooter Senior, czyli wyścigu dwójkowym z psami Dodą i Nergalem, nasz zawodnik zajął drugie miejsce, co potwierdza jego klasę i talent.

Bikejoring to oficjalna dyscyplina sportu podlegająca pod Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów, w której zawodnik przemierza określony odcinek terenu suchego na rowerze zaprzęgniętym z jednego lub dwa psy. Jest to jeden z najszybszych psich sportów - prędkość maksymalna takiego duetu może przekroczyć 50km/h. Stanowi to o widowiskowości bikejoringu i pozwala zakwalifikować go do sportów ekstremalnych. W Polsce dyscyplina ta staje się coraz popularniejsza dzięki wysokim wygranym polskich zawodników podczas międzynarodowych zawodów. Od kilku lat pierwsze skrzypce dzierży profesjonalny zawodnik Kross Racing Team Igor Tracz w komplecie ze swoim psim partnerem Ozim i nieodłącznym rowerem Kross Level A+. (na zdjęciu).

Więcej na temat bikejoringu i naszego zawodnika Igora Tracza można znaleźć pod adresem: http://www.kross.pl/team/bikejoring-list/igor-tracz oraz na blogu zawodnika.

Więcej o: