Po Mazurach z Mazovią prosto w góry!

Przed uczestnikami XIII etap Merida Mazoavia MTB Marathon 2012, który odbędzie się w Skarżysku Kamiennej. Zawodnicy po dwudniowych zmaganiach wśród mazurskich jezior przeniosą się w górzyste tereny.

Na startujących czeka moc wrażeń, które zadowolą najbardziej wymagających kolarzy górskich. Ci, którzy jechali na Mazurach muszą zmienić opony na te z agresywnym bieżnikiem. Będzie typowo górskie ściganie.

Trasy podzielono jak zawsze na cztery dystanse. Najkrótszy dystans Hobby (8 km) poprowadzony po nawierzchni nie stwarzającej zbyt dużych problemów najmłodszym uczestnikom ale zawierający element górski - podjazd, który zmęczy nie jednego młodego zawodnika. Pozostałe dystanse Fit (35 km), Mega (60km) i Giga (90 km) w początkowej fazie (szerokie, szutrowe odcinki) umożliwią rozciągnięcie peletonu. Później to już tylko smaki Gór Świętokrzyskich, zróżnicowany teren wymagający technicznych umiejętności (korzenie, kamienie, popularne w górach skałki o zróżnicowanym profilu bogatym w podjazdy i zjazdy). Przed rozpoczęciem zmagań zawodnicy będą mogli wziąć udział w rozgrzewce na rowerach stacjonarnych pod okiem fachowców.

Wielu zawodników chwali sobie widowiskowe finisze. Na edycji w Skarżysku miasteczko sportowe ze startem i metą będzie zlokalizowane na stadionie, gdzie kiedyś swój finisz miał Wyścig Pokoju. Zapowiada się więc bardzo efektowna końcówka, gdzie emocje będą sięgać zenitu. Podczas maratonu zostaną rozegrane III Otwarte Mistrzostwa Samorządowców Polski w kolarstwie MTB. Tym razem osoby zza biurek zamienią długopisy na rowery i rywalizować będą z „kolegami po fachu” na dystansie 35 km.

Do końca sezonu cyklu Merida Mazovia MTB Marathon pozostały 4 etapy. Walka o punkty do klasyfikacji generalnej zarówno indywidualnie na poszczególnych dystansach, jak i w klasyfikacji rodzinnej, drużynowej czy superklasyfikacji (liczona na podstawie ilości przejechanych kilometrów w imprezach organizowanych przez Cezarego Zamana) nabiera ostrego tępa. Czy miejsca w czołówce są już bezpieczne , czy może różnice punktowe są niewielkie, kto komu zagraża? O finale sezonu dowiemy się 7 października w Nowym Dworze Mazowieckim. Na chwile obecną w klasyfikacji drużynowej prowadzi Retro Mbike Team. W klasyfikacji indywidualnej na głównym dystansie Giga faworytem jest Artur Korc (Algida Centrum Rowerowe Olsztyn), który wygrał w Open siedem etapów. Podobnie jest na dystansie Mega, gdzie Patryk Piasecki z Renault Eco2 Team deklasuje konkurencję wygrywając do tej pory pięć etapów. Czy XIII edycja coś zmieni?

Szczegółowe informacje dotyczące maratonu w Skarżysku Kamiennej na stronie www.mazoviamtb.pl

Więcej o: