Wiesz ilu w Olsztynie jest rowerzystów? Wygraj nagrodę

Działacze rowerowi sprawdzili, jakie jest natężenie ruchu rowerowego m.in. na rondzie przy Jeziorze Długim. Jeśli podasz liczbę cyklistów najbliższą prawdzie, otrzymasz specjalną nagrodę.

Tegoroczny finał wspólnej akcji "Gazety" i środowisk rowerowych odbędzie się już w najbliższą sobotę. Tego dnia miasto oficjalnie otworzy długo oczekiwane ścieżki wzdłuż ul. Nowowiejskiego i Konopnickiej oraz wokół Jeziora Długiego. To będzie doskonała okazja, żeby ciesząc się z tego, wspomnieć o kolejnych potrzebach rowerzystów.

Tymczasem już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie, który jest związany z najnowszymi badaniami natężenia ruchu rowerowego w różnych miejscach Olsztyna. W minioną niedzielę przeprowadziło je Stowarzyszenie Aktywności Społecznej "Młyn" wspólnie z ratuszowym oficerem rowerowym Mirosławem Arczakiem. - Są one elementem zapoczątkowanych już w 2009 r. regularnych obserwacji, które skupiają się na preferencjach olsztyńskich rowerzystów - tłumaczy Arczak.

Bardzo ciekawe dane działacze rowerowi zebrali w minioną niedzielę zwłaszcza z ronda przy Jeziorze Długim, które obecnie łączy ze sobą nowo wybudowane drogi rowerowe wzdłuż brzegów jeziora oraz ulic Artyleryjskiej, Nowowiejskiego i Konopnickiej. Co prawda wyniki tych badań wymagają jeszcze opracowania, ale już teraz zapewniamy, że potwierdzają one znakomicie sens realizacji tych inwestycji. Wcześniejsze pomiary natężenia ruchu w tym miejscu wykonane były w 2010 r., czyli jeszcze przed rozpoczęciem budowy nowych tras nad Jeziorem Długim. Podpowiadamy, że wtedy szczytowe natężenie ruchu na rondzie (8 lipca 2010 r.) wyniosło tylko 546 rowerzystów.

Stąd właśnie pytanie w naszym konkursie brzmi: Ile osób na rowerach przejechało w dowolnym kierunku w godzinach 9-17 przez rondo przy Jeziorze Długim w niedzielę 19 sierpnia 2012 r.?

Odpowiedzi można przesyłać do godz. 22 w piątek na adres rowery@olsztyn.eu. Temat wiadomości: konkurs. Zwycięży ten, kto poda liczbę cyklistów najbliższą prawdzie.

Prawidłową odpowiedź i wyniki konkursu ogłosimy w trakcie sobotniego finału akcji "Gazety" i rowerzystów nad Długim. Jeśli zwycięzca będzie wówczas z nami, otrzyma od nas specjalny dodatek do nagrody ufundowanej przez organizatorów akcji. W sytuacji, gdy go tam nie będzie, nagroda będzie do odebrania w redakcji "Gazety".

Przypominamy, że w sobotę między godz. 9.45 a 10 zbieramy się w czterech miejscach. koło Zespołu Szkół Samochodowych przy al. Wojska Polskiego, na pętli autobusowej na Likusach, pod ratuszem oraz w okolicach skrzyżowania ul. Sikorskiego z Tuwima i Synów Pułku. Następnie pod opieką rowerzystów ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej "Młyn" dojedziemy nad Jezioro Długie. Stamtąd od razu ruszamy na kładkę nad jeziorem, gdzie robimy sobie wspólne zdjęcie. Przy mostku spotkamy się również z prezydentem miasta Piotrem Grzymowiczem, żeby opowiedzieć mu o ważnych sprawach rowerzystów. Zaraz potem wybierzemy się na wspólną przejażdżkę wokół jeziora. Dla uczestników spotkania zorganizujemy też loterię z nagrodami. Zapraszamy również do udziału w oficjalnym otwarciu ścieżek, które jest planowane na godz. 11. Szczegółowo o atrakcjach, jakie miasto szykuje dla mieszkańców na ten dzień, poinformujemy w następnych wydaniach "Gazety".

Artykuł pochodzi z olsztyńskiego wydania lokalnego Gazety.