Merida Mazovia MTB Marathon w krainie tysiąca jezior

Już w najbliższy weekend Cezary Zamana zaprasza w mazurskie strony. Na zawodników czekają aż dwa dni pedałowania w cudownym zakątku Polski. Pierwszy raz w historii cyklu w jeden weekend odbędą się dwa maratony, które można pojechać dzień po dniu. To dobra okazja, żeby sprawdzić swoją formę i przekonać się czym może być wyścig etapowy.

Pierwszy maraton organizowany jest w Ełku 11 sierpnia. Miasteczko sportowe zbudowane będzie przy plaży miejskiej, sam start nastąpi przy zabytkowym moście nad samym jeziorem. Trasa to szutrowe drogi z mazurskimi krajobrazami i wzgórza Mazur Garbatych z którymi zmierzą się uczestnicy X edycji cyklu.

12 sierpnia to data startu maratonu w Orzyszu. Trasa wyścigu jest nie mniej malownicza niż ta w Ełku i prowadzi wokół jeziora Orzysz. Jest dużo wzniesień. Dystanse Mega i Giga poprowadzone będą w kierunku morenowej stacji narciarstwa- wyciągu narciarskiego, tak więc te dystanse będą dość wymagające.

W sezonie 2012 maratony z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon dla uczestników proponują do wyboru 4 dystanse dostosowane dla dzieci, całych rodzin- Hobby około 10 km , Fit około 25-30 km i zagorzałych fanów MTB, którzy mogą zdecydować się na dystans Mega około 60 km lub jeśli danego dnia „nóżka podaje” ponad 80 km dystans Giga. W maratonach Mazovii ułatwieniem dla zawodników jest wybór dystansu na trasie, nie trzeba go deklarować wcześniej. Co to oznacza, że jeśli zawodnik ma dobry dzień może jechać dłuższy dystans niż zamierzał. Warto zrobić sobie weekend z MTB i zabrać się z rodziną i przyjaciółmi. Wystarczy rower, sztywny kask oraz trochę dobrych chęci.

Okolice Ełku i Orzysza to dobre miejsce na weekendowy, wakacyjny wypoczynek.

Szczegółowe informacje dotyczące maratonu na stronie www.mazoviamtb.pl

Więcej o: